Tiktok Takipçi Satın Al

Google Bu Yıl Cihazlarına Android 10 Güncellemesi Getirecek Üreticilerin Listesini Yayınladı!

Google, geçen ay Pixel akıllı telefonlara yapılan sabit Android 10 güncellemesini yayınladı. Ve diğer üreticiler de cihazlarını kademeli olarak Android 10’a yükseltiyorlar.

Ayrıca Project Treble ile OEM’lerin güncellemeyi hızlıca ve benzer hatlarda yayınlamasını kolaylaştırdı. Google bununla ilgili bir liste yayınladı. Bu yıl sonuna kadar cihazlarına Android 10 güncellemesi getirecek üreticilere bakalım.


Şirketin yeni bir blog yayınına göre, OEM’ler ASUS, LG, Motorola, OPPO, Realme, Samsung, Sharp, Sony, Transsion ve Vivo. Bazı cihazlarını 2019’un sonunda Android 10’a yükseltmeyi taahhüt ettiler. Xiaomi ve Essential, Google’ın ilan ettiği günkü güncellemesini yayınlarken, OnePlus halka açık bir beta programı başlattı ve Nokia 8.1 bu hafta güncellemeyi almaya başladı.

Google Bu Yıl Cihazlarına Android 10 Güncellemesi Getirecek Üreticilerin Listesini Yayınladı!

Listeyi yayınlamanın yanı sıra, Google ayrıca Android Oreo, Oreo MR1, Android Pie benimseme oranını yayınladı. Android 8.0’ın (Oreo), AOSP’da Android 9 Pie ve Android 9 (Pie) hesaplanan ekosistemin % 8.9’unu oluşturduğunu gösteriyor. Android 10’un piyasaya sunulmasından önceki ekosistem karşılaştırmasının % 22.6’lık bir paya sahip. Google ayrıca, Android 9’un (Pie) benimsenmesinin lansman tarihine göre ölçüldüğünde Android Oreo ve Oreo MR1’den çok daha yüksek olduğunu söylemektedir.

Yeni bir rapora göre Google 31 Ocak 2020’den sonra onaylanması durumunda tüm yeni cihazların Android 10’u çalıştırmasını gerektirdiğini ortaya koydu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

4 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu