Tiktok Takipçi Satın Al

Google, Apple’ın “Find My”a Rakip Olabilir

En son Google Play Hizmetleri beta sürümünden alınan kod, Google’ın Apple’ın Find My ağına bir rakip üzerinde çalışıyor olabileceğini gösteriyor.


Cihazlarınızı kaybetmeniz gerçekten can sıkıcı ve pahalı da olabilir. En son Google Play Hizmetleri beta sürümünden alınan kod, Google’ın bu sorunu çözmeye yardımcı olmak için Apple’ın Find My ağına bir rakip üzerinde çalışıyor olabileceğini gösteriyor.

Google, Ağımı Bul Rakibi Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Google Play Hizmetleri’nin en son beta sürümü olan 21.24.13 sürümü, Google’ın Apple’ın Find My ağına bir rakip üzerinde çalıştığını gösteren bir kod içerir.

XDA Developers tarafından ilk kez fark edildiği gibi, beta uygulamasındaki kod satırları bir ‘Cihaz Bul ağına’ atıfta bulunuyor. Ayrıca ‘Telefonunuzun sizin ve diğer kişilerin cihazlarının yerini belirlemesine yardımcı olur’ yazan bir satır vardır.

Bu beta güncellemesindeki koddan, Google’ın bir ağ rakibim üzerinde çalışıyor olabileceği anlaşılıyor. En azından, Google, hiç yayınlanmasa bile özelliği test ediyor gibi görünüyor. Uygulama sürümü beta yazılım olduğundan, Google daha sonra bu özelliği resmi güncellemeye dahil etmemeye karar verebilir.

Şu anda kullanıcılar, kayıp cihazlarını kurtarmak için Google’ın Cihazımı Bul özelliğini kullanabilir, ancak bu özelliğin bazı önemli dezavantajları vardır. Cihazların açık olması, erişiminiz olan bir Google hesabında oturum açmanız ve etkin bir internet bağlantınızın olması gerekir.

Google’ın Cihaz Bul Ağı Nasıl Çalışır?

Google, Apple'ın "Find My"a Rakip Olabilir

Google’ın Aygıt Bul ağı, büyük olasılıkla Apple’ın Ağımı Bul ağıyla aynı şekilde çalışacaktır. Google Play Hizmetlerinin yüklü olduğu kaybolan bir Android cihazı, konumunu belirlemek için arka planda başka cihazlara bağlanır.

Koda bakıldığında, Google’ın cihaz bulma ağının kullanıcıların kaydolmasını gerektireceği anlaşılıyor. Bu, kaydolmamış kullanıcıların kayıp cihazlarını bulmak için yeni ağı kullanamayacakları ve yeni ağı kullanamayacakları anlamına geliyor. mevcut Cihazımı Bul özelliğine güvenmeniz gerekir.

Google’ın cihaz bulma ağının Apple’ın Find My ağı üzerinde sahip olduğu bir avantaj, çok daha fazla Android cihazının olmasıdır. Apple’ın bahar etkinliğinde şirket, Find My ağında bir milyardan fazla cihaz olduğunu açıkladı. Ancak, Apple’ın ağından üç kat daha fazla cihaz olan üç milyardan fazla aktif Android cihazı var.

Google, Kullanıcıları Geride Bırakmak İstiyor

Google’ın rakip cihaz bulma ağı fikri, şirketin kullanıcılarını geride bırakmak istemediğini gösteriyor. Apple’ın en son sürümlerinden birine rakip olacak şekilde ayarlanan yeni özellik ile Google, Android kullanıcılarına devam eden bağlılığını kanıtlıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu