Tiktok Takipçi Satın Al

Google, Android 10 Go’yu Tanıttı!

Google, özellikle giriş seviyesi telefonlar için tasarlanan işletim sisteminin en son yinelemesi olan Android 10’u temel alan Android Go’yu resmen açıkladı. Yeni işletim sistemi her zamankinden daha küçük, daha hızlı ve daha iyi.

Android Go, 1,5 GB RAM veya daha az olan telefonlarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bunlar gibi telefonlar, birçok insan için internete ilk bağlantılarının Android Go tabanlı bir akıllı telefon olacağı pazarlarda oldukça popüler olması beklenmektedir.


Bu telefonlar genellikle inanılmaz derecede ucuzdur çünkü Android Go düzgün çalışması için üst seviye donanım gerektirmez bu işletim sisteminin çıkmasındaki amaç giriş seviyesindeki telefonları rahatlatmaktır.

Android Go için tasarlanan “lite” uygulamaları genellikle “normal” emsallerinden çok daha küçük ve daha yalındır. İlginç bir şekilde Google’ın Dosyalar’ın popülaritesinin gösterdiği gibi yüksek kaliteli telefonları olan kişiler için bile çekici görünmelerini sağlıyor.

Güvenlik tarafına bakıldığındaysa Android 10 Go’da Google’ın bu senenin başlarında duyurusunu yaptığı, düşük seviye cihazlar için bir tür şifre yapısı olan Adiantum kullanılıyor. Bu yapı ayrıca kaynak zorlamalı cihazların performansını etkilemeden veri şifrelemesine de izin veriyor.

Google, Android 10 Go'yu Tanıttı!

Yenilikler Neler?

Tahmin edilebileceği gibi Android 10’a göre Android Go’daki en büyük değişiklik daha hızlı ve boyutunun daha küçük olması. Google’a göre, Android Go’nun bu yeni sürümü şimdiye dek işletim sisteminin en yalın sürümü ve Android 7 Nougat’ın neredeyse yarısı kadar yer kaplıyor. Daha az yer kaplayan işletim sistemi çok önemlidir çünkü çoğu Android Go cihazı yalnızca 8GB dahili depolama alanıyla satışa sunulacaktır.

Sistem aynı zamanda daha hızlıdır. Google, Android 10 tabanlı Android Go’da Android 9 Pie tabanlı Go değişkenine göre uygulamaların% 10 daha hızlı başlatıldığını söylüyor.

Android 10‘a dayanan Android Go’nun önemli bir yeni özelliği Adiantum, özellikle Google tarafından giriş seviyesi telefonlarda çalışmak üzere geliştirilen bir şifreleme protokolüdür. Geleneksel şifreleme oldukça güçlü işlem gerektirir, bu nedenle Android Go telefonlarında normal şifreleme protokollerini çalıştırmak gecikmeye veya başka sorunlara neden olabilir. Adiantum, sisteme çok fazla baskı yapmadan bu telefonlara şifreleme getiriyor.

Son olarak, Google, YouTube Go, Google Lens, Galeri Go (Google Foto’ya dayalı) ve elbette en popüler Dosyalar’ı içeren Android 10’a dayanan Android Go’da çalışan bireysel uygulamaların etkinliği üzerinde çalışıyor. Google. Şirket, uygulamaların artık Android Go’nun önceki sürümlerinde olduğundan% 50 daha küçük olduğunu iddia ediyor.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu