Google Akış Aktarımı, Medya Oynatmayı Akıllı Cihazlar Arasında Taşımaya Artık Onay Verdi!

Kullanıcılar ilk akıllı hoparlörü veya akıllı TV’yi aldıkça, diğerlerini de ikinci veya üçüncü bir veya daha fazlasını satın alıyor. İkinci kategoriye aitseniz Google, cihazlarınız arasında oynatmayı kolaylaştıracak yeni bir özelliğe sahiptir. Akış Aktarımı adı verilen çalma işlemini (podcast’ler, müzik ve videolar) uyumlu akıllı cihazlar arasında taşıyabilirsiniz.

Aktarım Aktarımı’nın kullanımı kolaydır, en kolay yol Google Asistanı’nı çağırmak ve izlemekte olduğunuz veya konuşanı ya da dinlediğiniz TV‘yi dinlemek istediğiniz yeri hareket ettirmesini söylemektir. Örneğin, “Hey Google, oturma odasında TV’de oynat” diyebilirsiniz ve yatak odasında ya da Nest Hub’ınızda izledikleriniz oturma odasında TV’de oynamaya başlar. Aynısı ses çalma için de geçerlidir.

Google Akış Aktarımı, Medya Oynatmayı Akıllı Cihazlar Arasında Taşımaya Artık Onay Verdi!

Her türlü kolaylık sağlanılıyor!

Akış aktarımını kullanmanın bir başka yolu, Google Ana Sayfa uygulamasına gitmek, cihazlarınızın listesini göstermek ve oynatmayı taşımak istediğiniz cihaz veya grubu seçmek için seç düğmesine dokunun.

Stream Transfer, videolar için YouTube ve YouTube Müzik, Spotify, Pandora ve daha fazlası için müzik ile birlikte çalışır. Bu özellik dün tüm Chromecast’lere, Google Home’a ve Nest akıllı hoparlörlere ve ekranlara yayılmaya başladı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu