Google, 5G Destekli Pixel Modeli Üzerinde Çalışıyor

Nikkei Asian Review, Google’ın 5G destekli Pixel telefonun test üretimine başladığını söyleyen içeriden bahsediyor.

Bu, yalnızca 4G bağlantısı olan Google Pixel 4 ikilisinden ayrı bir cihazdır. Bunlar zaten seri üretime girdiler ve önümüzdeki hafta açıklanmasından hemen sonra piyasada yer almaya hazır olacaklar.

Ancak Pixel 5G önümüzdeki hafta ve hatta bu yıl açıklanmayabilir. Kaynaklar, Google’ın uygun fiyatlı Pixel 4a ile birlikte Pixel 5G’yi ortaya çıkarmak için bahar ayına kadar bekleyebileceğini söylüyor.

Bu, hala Eylül 2020’ye kadar prim serisini yenilemeyen Apple’ın önüne geçecek. Bundan önce iPhone’un piyasaya sürülmesinin tek olası yolu, söylenti SE devamı ve kesinlikle 5G’si olmayacak.

Google, 5G Destekli Pixel Modeli Üzerinde Çalışıyor

Yine de, Pixel 5G’nin test üretimi Çin’de gerçekleşiyor, ancak ABD pazarına yönelik olan birimler ticaret savaşından kaçınmak için başka bir yerde üretilecek, Vietnam en muhtemel seçenektir.

Pixel piyasada yaklaşık %0.5’lik bir paya sahip küçük bir oyuncu. Ancak, bu yıl Google’ın 2018 gönderisini 10 milyona ikiye katlamayı planladığı bildiriliyor.

İLGİLİ İÇERİK:  En İyi 25 iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max Özellikleri
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu