Gökbilimciler Yıldızlararası Nesneleri Bulmak İçin Yeni Yöntem Önerdiler - TeknoDiot.com

Gökbilimciler Yıldızlararası Nesneleri Bulmak İçin Yeni Yöntem Önerdiler

Abone Ol 

Harvard astrofizikçiler yıldızlararası nesneleri aramak için yeni bir yöntem önerdiler.

takipçi satın al
takipçi satın al

Bilim adamları kısa bir yıldız tutulması gözlemleyerek asteroit Oumuamua veya kuyruklu yıldız 2I / Borisova gibi yeni yıldızlararası nesneler bulabilecekler.

Bilim adamları, önceden gözlemlenmiş ve uçuşlarının yörüngesini hesaplayarak, halihazırda keşfedilen iki yıldızlararası nesneyi tespit edebildi. Dahası, uzak kozmik cisimlerin dolaylı tespiti için bir yöntem vardır. Önünde başka bir nesne uçtuğunda parlak bir nesneden parlaklık seviyesinde bir düşüşten oluşan kaplama yöntemine dayanır.

Harvard Üniversitesi’nden astrofizikçiler, güneş sisteminin yakınındaki çok sayıda yıldızı izlemeyi ve fotoğraflarını çok yüksek bir kare hızında çekmeyi teklif ediyorlar. Böyle bir sistem, güneş sistemine yaklaşıldığında ve zaten içinde değil, birkaç yıldızlararası nesnenin keşfine izin vermelidir.

Gökbilimciler Yıldızlararası Nesneleri Bulmak İçin Yeni Yöntem Önerdiler

Göz atın:   Vodafone'dan Plastik Kullanımı Azaltacak Hamle Geliyor!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu