Tiktok Takipçi Satın Al

GoDaddy, Freelance Çalışanlar İçin İpuçları Paylaştı

GoDaddy, freelance çalışanların potansiyel müşterilerine daha görünür olmasına yardımcı ipuçları paylaştı.

GoDaddy, teknolojideki gelişmeler ve bugün mevcut online araçlar sayesinde freelance çalışanların online dünyaya adım atarak, hizmetlerini tanıtmanın avantajlarından faydalanabileceğini belirtti.


31 Mayıs 2019 – Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy, freelance çalışmanın Türkiye’de yükselişte olduğunu göz önünde bulundurarak, freelance çalışanların bir online varlık oluşturarak görünürlüklerini nasıl artırabileceğine dair ipuçları paylaştı. Geçtiğimiz yıl Dünya Ekonomi Forumu’nda açıklanan verilere göre 2028’de freelance çalışanların sayısı, toplam iş gücünün yarısını aşmış olacak.

GoDaddy Türkiye ve MENA Bölge Direktörü Selina Bieber, “Teknolojideki gelişmeler, insanların çalışma şekillerinin değişmesine yardımcı oldu. Bugün, pek çok farklı sektörden insan tek bir ofisle sınırlı kalmadan evden, bir kafeden veya istedikleri herhangi bir yerden çalışabiliyor. Bugünlerde firma sahipleri de freelance çalışanları daha sık tercih ederken, çalışanlar ise geleneksel işlerini bırakarak, freelance çalışmanın özgürlüğü ve esnekliğinden faydalanmanın artılarını değerlendiriyor. Freelance çalışmaya karar verenlerin profesyonel bir online varlık oluşturarak online dünyada daha görünür olabileceklerine, bu sayede daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabileceklerine ve freelance işlerini büyütebileceklerine inanıyoruz. GoDaddy olarak onlara online dünyaya uygun maliyetli ve kolay bir şekilde adım atabilmeleri için ihtiyaçları olacak araçları sunuyoruz,” dedi.

GoDaddy, freelance çalışmanın artılarını ve eksilerini değerlendirme sürecinde olanlar için işlerini nasıl yönetebilecekleri ve büyütebileceklerine dair dört ipucu paylaştı:

İşlerinizi ve becerilerinizi gösteren bir web sitesi kurun

Son yıllarda geliştirilen teknolojiler işletmelerin özel web siteleri ile markalarını kolaylıkla pazarlayabilmelerine yardımcı oluyor. Bu, freelance çalışanlar için de geçerli. bionluk.com gibi platformlar freelance çalışanların becerilerini ortaya koyan bir profil oluşturmasını kolaylaştırsa da, işlerini ve kendilerini belli sınırlara bağlı kalmadan sergilemek isteyen freelance çalışanlar bir web sitesi kurarak online dünyada daha görünür olabilir. GoDaddy’nin Web Sitesi Mimarı gibi kolay kullanılabilir, uygun maliyetli biz çözüm ile bir saat içerisinde mobille de uyumlu, profesyonel bir web sitesi kurarak, hemen kullanmaya başlayabilirler.

GoDaddy, Freelance Çalışanlar İçin İpuçları Paylaştı

Kendinizi, alanınızın uzmanı olarak konumlayın ve bu şekilde pazarlayın

Web siteniz, kartvizitiniz, sunduğunuz ürün ve/veya hizmetler için arama yapan kişilerin sizinle kurduğu ilk bağlantı olacak. Web siteniz, ne yaptığınızı, ne sunduğunuzu, rakiplerinizden nasıl farklılaştığınızı ve müşterilerinize nasıl bir katma değer sağladığınızı anlatacağınız yerdir. Ancak, şunu da unutmamalısınız ki bir web sitesi kurarak, insanların ziyaret etmesini beklemek yeterli değil. Freelance çalışanların sosyal medya, e-posta pazarlama ve Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) gibi kanallar üzerinden kendilerini ve işlerini pazarlaması gerekiyor. Web sitenize bir blog eklemek, bu blog üzerinden bilgi ve değerli içerikler paylaşmak, sonrasında ise blog yazılarınızı sosyal medya kanallarınız ve e-posta bültenleriniz üzerinden paylaşmanız kendinizi alanınızın uzmanı olarak konumlandırmanıza yardımcı olabilir. GoDaddy’nin E-posta Pazarlama ve SEO gibi ürünleri web sitenizin içeriklerini optimize etmenize ve pazarlamanıza yardımcı olabilir.

Ziyaretçilerinize, sizinle çalışmanın nasıl bir deneyim olduğunu gösterin

Yeni müşteri çekmek söz konusu olduğunda “sosyal kanıt” en güçlü araçlardan biridir. Referanslar, yorumlar ve vaka incelemeleri, ziyaretçilerinize onlara nasıl bir değer sunduğunuzu göstermenizi sağlayacak “sosyal kanıt”ı oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bir müşterinize işi teslim ettikten sonra onlara sizinle çalışmanın nasıl bir deneyim olduğunu sorabilir, sonrasında söylediklerine web sitenizde yer verebilmek için izinlerini alabilirsiniz. Yaptığınız işte iyi olduğunuzu sadece sizden değil, başkalarından da duymak hedef kitlenizin satın alma kararlarında etkili olacaktır.

İş ve kişisel hayatınız arasında dengeyi iyileştirin

Teknoloji, aynı zamanda iş hayatının temposunu da etkiliyor. İnsanlar birbirine daha bağlı bir hale geldikçe birbirlerine her an, her yerde ulaşmaları daha da kolaylaşıyor. Bu, iş hayatınızın kişisel zamanınızdan daha fazla vakit aldığı anlamına gelse de genel anlamda bakıldığında bazı avantajlar da sunuyor. Freelance çalışan biri için bir web sitesine sahip olmak ürün ve/veya hizmetleri için arama yapıldığında her an ulaşılabilir oldukları anlamına geliyor.

Bir teklif veya istek aldıklarında herhangi bir yerde olabilirler ve Office 365 gibi araçlar sayesinde bunlara anında dönüş yapabilirler. İnternete erişimi olduğu sürece bir freelance çalışan her an, her yerden çalışabilir ve müşterileriyle iletişim kurabilir. İnsanların freelance çalışmayı tercih etme nedenleri arasında da her an, her yerden, kiminle isterlerse çalışabilme özgürlüğü yer alıyor.

Bugün mevcut olan araçlar sayesinde freelance çalışanlar bir online varlık oluşturarak ve bunu dijital pazarlama ile destekleyerek potansiyel müşterileri için daha görünür olabilir. GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmeler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacak, kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli dijital araçlar sunuyor. Ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve Web Sitesi Mimarı’nın yanı sıra hosting, Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer alıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

  1. fiverr.com kopyası değil mi o bahsettiğiniz site, napalım orayı. zaten berbat bir hizmet anlayışı ve uzmanları var. daha önce 5-6 kere hizmet almıştım farklı kişilerden o sitede, oradan biliyorum. beş para etmez bir yer bionluk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu