Tiktok Takipçi Satın Al

Apple’ın Donanım Mühendis Şefi Yeni Gizli Proje İçin İstifa Etti

Apple'ın donanım mühendisliği şefi yeni projeye odaklanmak için istifa edecek

Apple Inc’in donanım mühendisliği şefi Dan Riccio, yeni bir projeyi denetlemek için istifa edecek, iPhone üreticisi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, uzun süredir yöneticinin son rolü hakkında birkaç ayrıntı verdi.

Apple yaptığı açıklamada, Riccio’nun CEO Tim Cook’a rapor vereceğini söyledi. Onun yerini, donanım mühendisliğinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olarak yönetim ekibine katılacak olan şirketin kıdemli üyesi John Ternus alacak.

Apple’ın yeni projesi için


Apple'ın Donanım Mühendis Şefi Yeni Gizli Proje İçin İstifa Etti

Yirmi yılı aşkın bir süre önce ürün tasarımından sorumlu başkan yardımcısı olarak Apple’a katılan Riccio, 2010 yılında iPad donanım mühendisliği başkan yardımcısı seçildi ve Mac, iPhone, iPad ve iPod mühendislik ekiplerine liderlik etti.

Reuters’in geçen ay bildirdiğine göre, şirket daha yeni projelere odaklanıyor ve otonom araç teknolojisi ile ilerliyor ve 2024’ü kendi çığır açan batarya teknolojisini içerebilecek bir binek araç üretmeyi hedefliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu