Tiktok Takipçi Satın Al

Global Game Jam 2024 İstanbul w/ÜNOG

ETKİNLİK TARİHİ: 26-27-28 Ocak 2024

FİZİKSEL ETKİNLİK ALANI : YTÜ Tarihi Hamam

ÇEVRİMİÇİ ETKİNLİK ALANI : ÜNOG GGJ Discord

Organizatör : ÜNOG Oyun Geliştirici Topluluğu
Ana partner :
YTÜ GamesUP
Organizasyon partneri :
Bug Lab, IndieCore, YTÜ DOGDOK

Yerli oyun geliştirme dünyasının en çok ilgi gösterilen organizasyonlarından GGJ2024 kapıda. Global Game Jam 2024 İstanbul, bu sene ÜNOG Oyun Geliştirici Topluluğu tarafından YTÜ GamesUP ana partnerliğiyle 26-28 Ocak’ta Yıldız Teknik Üniversitesi Tarihi Hamam’da gerçekleştirilecek. Organizasyonda ÜNOG’a Türkiye’nin önde gelen öğrenci oyun geliştirme topluluklarından Bug Zone, YTÜ DOGDOK ve Indiecore partnerlik edecek.


Global Game Jam 2024 İstanbul w/ÜNOG

Her sene dünyanın farklı ülkelerinde eş zamanlı olarak düzenlenen, geliştiricilerin 48 saatlik süre içerisinde sınırlarını zorlayarak yaratıcılıklarını ve yeteneklerini ortaya koyacağı Global Game Jam sektörün tecrübeli isimlerinin de en çok katılım gösterdiği oyun geliştirme maratonlarından biri. Sınırlı kontenjan sebebiyle fiziksel başvuru alımları sona ermiş olsa da çevrimiçi başvurular hâlâ devam ediyor. Kayıt için unog.dev/ggj24/kayit adresini ziyaret edebilir ve gelişmelerden haberdar olmak için ÜNOG sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Global Game Jam 2024 İstanbul w/ÜNOG

ÜNOG Nedir, Neler Yapıyoruz ?

ÜNOG Oyun Geliştirici Topluluğu olarak, 2017 senesinden bu yana Türkiye’deki bağımsız oyun geliştiriciler arasında bilgi ve tecrübe paylaşımını özendirmeye ve bağımsız geliştiricilere motivasyon sağlamaya gayret ediyoruz. Yüzlerce başarılı mühendis, tasarımcı, sanatçı hatta üniversite öğrencisinden oluşan topluluğumuz an itibariyle 5.000’den fazla kişiye ev sahipliği yapan ve mutfağında harika projelerin pişiyor olduğu, henüz sayıca küçük olsa da hayalleri oldukça büyük bir topluluk. Türk oyun endüstrisinin nitelikli işler ortaya koyan bir endüstri olma yolunda ilerlemesi için gerekli birlik ve beraberlik ortamını yaratmak misyonuyla çıktığımız bu yolda, sektördeki yerel yeteneklerin kendisini ait ve güvende hissedeceği bir çatı olmaya gayret ediyor, bu yolda bağımsız ruhu koruyarak profesyonel ve nitelikli faaliyetler ortaya koymaya çalışıyoruz. Bu faaliyetlerimizin başlıcaları ise gelenek haline gelmiş geliştirici buluşmalarımız, konferanslar, haftalık bültenler, podcastler, sektörümüzün göz bebeği game jam’ler ve daha niceleri. Tüm bu faaliyetleri ise hiçbir kâr amacı gütmeden gönüllü ekibimizle birlikte yürüttüğümüzün altını çizmekle gurur duyarız. 2024 yılı, Ocak ayında gerçekleştirilecek GGJ İstanbul 2024, yakın zamanda gerçekleştireceğimiz ve şimdiden çok heyecanlı olduğumuz faaliyetlerimizden yalnızca bir tanesi.

ÜNOG Oyun Geliştirici Topluluğu

Global Game Jam 2024 İstanbul w/ÜNOG

Not: ÜNOG, yer yer “üniversiteli oyun geliştiriciler” olarak lanse edilebiliyor ve bu da büyük bir çoğunluğu çoktan sektöre atılmış tecrübeli geliştiricilerden oluşan 5.000 kişilik topluluğumuz hakkında yanılgılara sebebiyet verebiliyor. Bu nedenle ÜNOG ya da ÜNOG Oyun Geliştirici Topluluğu olarak anılmayı tercih ediyoruz. Arada rastladığımız bir problem olduğu için belirtme gereği duyduk.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Tuğrul Gökçe Kızıl

Uluslararası ilişkiler bölümü öğrencisi. Teknoloji ve oyun tutkunu! Ayrıca LEGO yapar ve bozar...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu