GIGABYTE, AORUS RGB AIC NVMe SSD Raflarda Yerini Aldı - TeknoDiot.com

GIGABYTE, AORUS RGB AIC NVMe SSD Raflarda Yerini Aldı

Abone Ol 
Logitech G Çekiliş

GIGABYTE bugün Aorus RGB AIC NVMe SSD serisini piyasaya sürdü. 

PCI-Express 3.0 x4 ana bilgisayar arabirimine sahip tam yükseklikte tek yuvalı AIC form faktöründe yerleşik kart, bir Phison PS5012-E12 NVMe 1.3 denetleyicisini Toshiba BiCS3 TLC NAND flaş ile bir araya getirir ve 512 GB ve 1 TB kapasiteye sahiptir sırasıyla 512 MB ve 1 GB DRAM önbellekle donatılmıştır.

GIGABYTE ssd

 1 TB değişkeni, 3.080 MB / sn’ye kadar yazma ile 3.480 MB / sn’ye kadar okuma hızları sunar; 610.000 IOPS 4K’ya kadar rasgele okuma ve 530.000 IOPS 4K’ya rasgele olarak yazma yazar. Öte yandan, 512 GB varyant size 2,480 MB / s’ye kadar sıralı okuma, 2,100 MB / s’ye kadar sıralı yazma; en fazla 360.000 IOPS 4K rasgele okuma ve en çok 510.000 IOPS rasgele yazma.

GIGABYTE, bir taraftaki denetleyici, NAND flaş yongaları ve DRAM yongaları ile diğer tarafa temas eden bir ısıl pedden ve diğer tarafa da kartın bir ısı yayıcı olarak ikiye katlanan üst alüminyum tabakasından oluşan pasif bir soğutma sistemi kullandı. 

GIGABYTE ssd

Kartın akrilik üst kenarındaki RGB LED difüzörünü tutan eşit derecede kalın bir alüminyum arka plaka var. Bu karttaki aydınlatmayı kontrol etmek için GIGABYTE RGB Fusion yazılımını kullanıyorsunuz. Her iki kart da, 512 GB model için 800 TBW ve 1 TB model için 1600 TBW olan dayanıklılıklarının altında kalmaları koşuluyla 5 yıl garantilidir. Şirket fiyatlandırmayı açıklamadı.

Logitech G Çekiliş

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu