GG Ne Demek? GG Anlamı Nedir? GG Anlamı Nedir? - TeknoDiot.com

GG Ne Demek? GG Anlamı Nedir?

Abone Ol 

Çoğu oyuncunun bildiği fakat bazılarının halen bilmediği “GG” kelimesinin ne anlama geldiğini sizlere anlatıyoruz.

Oyun dünyasının ayrı bir dili vardır. Bu dilde geçen birçok kelimeyi birçok oyunsever dahi tam olarak bilmemektedir. Bu sebeple de oynadıkları oyunda chat kısmında ya da mikrofonda birisi bir şey söylediği vakit bunun anlamını araştırmak için internette arama yapmaktadırlar.

İşte bunlardan bir tanesi de GG. GG ne demek diye birçok arama yapıldığı görülmektedir. GG’nin açılımı İngilzce Good Game demektir.

Good Gamein Türkçesi de iyi oyun, güzel oyun anlamına gelmektedir. Kişiler uzun uzun böyle yazmak yerine GG demeyi daha uygun görmüşlerdir ve günümüze kadar da bu şekilde gelmiştir. Online oyunların hemen hemen hepsinde rakiplerinizin GG dediğini görürsünüz.

GG Ne Demek? GG Anlamı Nedir?

Bunu demeleri aslında iyi bir şeydir. Çünkü karşınızdaki kişi size GG dediği vakit sizinle oynadığı oyundan zevk almış demektir. Kaybetseniz dahi rakibin size GG demesi başabaş ve oldukça zevkli bir oyun oynandığını düşündüğünü ifade etmektedir. Bu GG’nin tam tersi de BG’dir. BG’yi belki de GG kadar sık görmeseniz de bunu da gördüğünüz mutlaka olmuştur.

BG’nin açılımı da BAD Game yani berbat oyun, kötü oyun anlamına gelmektedir. Eğer oyun oynadığınız rakibiniz yenildiği için kızgınsa genellikle BG’yi kullanacaktır. Özellikle oyun yayını yapan kişilerden bu zamana kadar GG’yi çoklukla duymuşsunuzdur işte anlamı bu kadar basit bir terimdir. Siz de bundan sonra beğendiğiniz oyunları kısaca GG olarak yorumlayabilirsiniz.

Göz atın:   En Uygun Fiyata Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Başa dön tuşu