Tiktok Takipçi Satın Al

Oyunlarda GG Ne Demek? GG Anlamı Nedir?

Çoğu oyuncunun bildiği fakat bazılarının halen bilmediği oyunlarda “gg” kelimesinin ne anlama geldiğini sizlere anlatıyoruz. Çok fazla rekabetçi video oyunu oynamıyorsanız, “GG” kısaltmasını ilk kez sosyal medyada veya oyuncu bir arkadaşınızdan duymuş olabilirsiniz. Ne anlama geldiğini ve nasıl kullanılacağını öğrenin.

Oyun dünyasının ayrı bir dili vardır. Bu dilde geçen birçok kelimeyi birçok oyunsever dahi tam olarak bilmemektedir. Bu sebeple de oynadıkları oyunda chat kısmında ya da mikrofonda birisi bir şey söylediği vakit bunun anlamını araştırmak için internette arama yapmaktadırlar.


Hakaret olarak başlayan sözler iltifata dönüşür ve arkadaşça yorumlar zulmü gizleyebilir. Hiç denilen olduysan yoğun bir astı tarafından ve bu bir hakaretle iltifat gibi hissedebilirsiniz biliyorum iyi bir şey ya da kötü bir şey olup olmadığını merak ve Oyun dünyası da farklı değil.

GG kısaltması genellikle “İyi Oyun” anlamında kullanılır. Oyunlarda, GG genellikle bir yarışmanın sonunda diğer oyuncuyu keyifli bir oyun için tebrik etmek için kullanılır.

GG” ne anlama geliyor? “İyi oyun” anlamına gelir ve çok oyunculu rekabetçi oyunlardan beri gerçekten var. Başlangıcından beri, sporcuların kullandığına benzer bir şekilde, karşı takımdan olsalar bile diğer oyunculara saygının bir işareti olarak kullanılmıştır. Tabii ki oyun sahnesinde bu deyim GG olarak kısaltıldı ve zamanla anlamı farklı çağrışımlar kazandı.

Oyunlarda GG Ne Demek?

İşte bunlardan bir tanesi de gg wp. GG diye birçok arama yapıldığı görülmektedir. GG’nin açılımı İngilizce Good Game (iyi oyun) anlamına gelmektedir.

GG, “iyi oyun” anlamına gelir. Çok oyunculu rekabetçi oyunlarda, GG bir sportmenlik işareti ve rakiplerinize karşı savaşırken eğlendiğinizin bir göstergesi olarak kullanılır. Birçok oyuncu için, her maçın sonunda sohbete GG yazmak standart bir uygulamadır. Canlı bir spor etkinliğinin sonunda el sıkışmaya veya sarılmaya benzer.

Good Gamein Türkçesi de iyi oyun, güzel oyun anlamına gelmektedir. Kişiler uzun uzun böyle yazmak yerine GG demeyi daha uygun görmüşlerdir ve günümüze kadar da bu şekilde gelmiştir. Online oyunların hemen hemen hepsinde rakiplerinizin GG WP dediğini görürsünüz.

Oyunlarda GG Ne Demek? GG Anlamı Nedir?

Oyunlardaki Diğer Kısaltmalar

GG EZ

Bu, “iyi oyun, kolay” anlamına gelir ve rakip takıma maçın zor olmadığını söylemek için kullanılır. Neredeyse her zaman diğer takıma hakaret olarak kullanılır, ancak kendi takımınızda kendinizi tebrik etmek için de kullanılabilir. Ama gerçekten saygısızca kullanılıyorsa, sonuna “LOL” veya konuyu anlatmak için “yüksek sesle gülmek” eklenebilir.

GG No Re

Bu biraz daha hafif, yani “iyi oyun, iyi oynandı”. Bununla birlikte, bir oyun özellikle kolay bir galibiyete sahipse, belirli bağlamlarda alaycı bir şekilde de kullanılabilir. Ve yukarıdaki diğer kısaltmalarla birlikte kullanırsanız, alaycılık pratikte somut olacaktır.

Bunu demeleri aslında iyi bir şeydir. Çünkü karşınızdaki kişi size GG dediği vakit sizinle oynadığı oyundan zevk almış demektir. Kaybetseniz dahi rakibin size GG demesi başabaş ve oldukça zevkli bir oyun oynandığını düşündüğünü ifade etmektedir. Bu GG’nin tam tersi de BG’dir. BG’yi belki de GG kadar sık görmeseniz de bunu da gördüğünüz mutlaka olmuştur.

BG’nin açılımı da BAD Game yani berbat oyun, kötü oyun anlamına gelmektedir. Eğer oyun oynadığınız rakibiniz yenildiği için kızgınsa genellikle BG’yi kullanacaktır. Özellikle oyun yayını yapan kişilerden bu zamana kadar GG’yi çoklukla duymuşsunuzdur işte anlamı bu kadar basit bir terimdir. Siz de bundan sonra beğendiğiniz oyunları kısaca GG olarak yorumlayabilirsiniz.

Oyunlarda GG Ne Demek? GG Anlamı Nedir?

Kısaltmaların Detayları

LAN veya yerel ağda oyun günleri, çok oyunculu oyun sahnesinin yeni başladığı günlerdi. Bu süre zarfında, bu tür bir oyun son derece yeniydi ve pek çok kişinin buna erişimi yoktu.

Başkalarıyla oyun oynamak genellikle sadece kişisel olarak tanıdığınız arkadaşlar anlamına geliyordu, dünyanın her yerinden biri değil. Bu nedenle, oyuncular başkalarına saygı göstermek için çok daha fazla teşvike sahipti.

Er ya da geç, çevrimiçi çok oyunculu oyun daha fazla bir şeye dönüşmeye mahkum edildi. Ve bunu Quake ve Starcraft gibi oyunlarda yaptı, ikincisi GG terimini gerçekten kullanmaya başlamasıyla biliniyor. Bunun gibi oyunlar giderek daha popüler hale geldikçe, oyun içi bir yenilgi olduğunda good game kullanımı standart hale gelmeye başladı.

Terimin kullanımı kısa sürede yaygınlaştı, öyle ki, çevrimiçi oyun oynayan hemen hemen herkes bunun ne anlama geldiğini biliyordu. Ancak popüler hale gelen çoğu şey gibi, anlamını kötüye kullanmaya veya çarpıtmaya başlayan insanlar var.

Bazı insanlar oyunun başında GG’yi kullanmaya başladılar, bu da kazanacaklarını zaten bildiklerini gösteriyordu. Diğerleri, oyunun sonunda rakiplerine galibiyetin çok kolay olduğunu söylemek için alaycı bir şekilde kullanırdı. İlk başta iyi bir sportmenlik ifadesi olan şey, oyuncuların rakiplerinin arasından sıyrılmak için söylediği bir şey haline geldi.

Bu yeni anlamının yerleşmeye başlamasıyla kısaltma ana akım haline geldi ve insanlar onu sadece oyun içinde değil gerçek hayatta da alaycı bir şekilde kullanmaya başladılar. Bir şey çok kötü gittiğinde, sadece buna neden olana GG diyebileceğiniz zaman, internet çevrelerinde şaka olarak kullanılmaya başlandı.

Günümüzde good game, orijinal bağlamında nadiren ve daha sık bir şaka olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte, genellikle birinin bunu içtenlikle mi yoksa alay etmek için mi kullandığını anlamak oldukça açıktır.

Oyunlarda GG Ne Demek? GG Anlamı Nedir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu