Tiktok Takipçi Satın Al

Gardrop Fiyatlarının Düzenleme Fikirlerine Etkisi

Gardırop düzenlemek birçok insanın ertelediği iştir. Evde geçireceğiniz bir günü tamamen bu işe ayırmanız gerekir.


Güzel ve geniş gardırop olmasını her insan istese de alan olarak dar gardıroplar da düzenleme iyi yapılmalıdır. Geniş gardrop fiyatları her bütçeye uygun olmadığı için dar gardıroplara düzenli kıyafetler yerleştirilmelidir.

Kıyafetleri Kategorilere Ayırın

Kıyafet, ayakkabı, çanta ve aksesuarlarınızı gardıroptan ayrı başka bir alana yığın. Boş olan dolabınızın tozunu alın. Kıyafetlerinizi ayırmak için 4 kutu belirleyin. Bu kutu kullanacaklarınız, atacaklarınız, verecekleriniz ve satacaklarınız olmak üzere kullanın. Atacağınız kıyafetlerinizi çöpe atmak olarak düşünmeyin, geri dönüşüme de atabilirsiniz. Vereceklerinizi ihtiyaç sahibi kişilere ve yardım kuruluşlarına verebilirsiniz.

Satacaklarınızı internetteki ikinci el platformlarına yükleyebilirsiniz. Böylelikle daha uygun fiyata satış yaparsınız ve maddi kazanç elde edersiniz. Kullanacağınız kıyafetleri ise yıkayın ve ütüleyin. Tadilat gerektiren kıyafetlerin tadilatını yapın.

Kıyafetlerinizi Mevsimlere Göre Ayırın

Kıyafetlerinizde ayrım yaptıktan hemen sonra dolabınızda kalacak olan kıyafetleri düzenlemelisiniz. Dolabınızda kolay erişebileceğiniz ve depolama alanı olarak kullanacağınız yerleri belirleyin. Yaz aylarında montları, botları ve kazakları kaldırabileceğiniz bir alan yaratın. Mevsime uygun olmayan kıyafetleri saklayın ki dolabınızdaki alanı genişletin. Aynı şekilde kış aylarında yazlık elbiselerinizi, sandaletlerinizi başka bir alana kaldırmalısınız.

Giyme Sıklığınızı Belirleyin

Mevsimi gelmiş olan kıyafetler ve dışarı çıkarken giyebileceğiniz kıyafetler elinizin altında olmalıdır. Bu sebeple dolabınızdaki kıyafetlerin arasında giyme sıklığına uygun bir sıralama yapabilirsiniz. Askıya astığınız kıyafetlerin hepsi kolay erişebilir durumda olmalıdır. Katlayarak depoladığınız kıyafetlerinizde sık giydiğiniz kıyafetleri göz hizanızda yer alan raflara koymalısınız bu sayede daha erişilebilir durumda olur. Daha çok giymeyi istediğiniz, fakat gözünüzden kaçan kıyafetleri de gözünüzün önünde tutarak daha iyi görünür hale getirebilirsiniz.

Dolap İçi Seperatörleri Kullanın

Kıyafetlerini muhafaza ederken bu amaçla tasarlanmış ürünleri kullanabilirsiniz. Astığınız kıyafetler arasında çok farklı askılar ile renk ve türlerine göre düzenli dolap tasarlayabilirsiniz. Farklı askı teknikleriyle dolabınızı daha verimli kullanabilirsiniz. Kravat, çorap ve fularları çekmecelerde muhafaza edebilirsiniz. Çekmece içi seperatörleri kullanabilirsiniz. Böylelikle aradığınız parçaları hemen bulabilir dağınıklığın önüne geçmiş olursunuz.

Gardrop Fiyatlarının Düzenleme Fikirlerine Etkisi

Sepet Kullanarak Alanı Genişletin

Dolabınız içerisinde yeterli raf olduğunu düşünmüyorsanız sepet kullanabilirsiniz. Böylelikle kıyafetleri birbiri içerisinde karışmış bir durumda görmezsiniz. Şeffaf veya hasır sepetleri kullanarak kıyafetleri parçalara ayırabilirsiniz. Birden fazla dolap kullanımında ise uygun paylaşım alanı yaratabilirsiniz.

Açık Dolap ile Kıyafetlerinizi Sergileyin

Eğer dolabınızda yeterli alan olmadığını düşünüyorsanız modern tasarımları uygulayabilirsiniz. Açık dolaplar ile sık kullandığınız kıyafetlerinizi ve kaban gibi ağır ürünlerinizi dışarıda ayrı bir şekilde tutabilirsiniz. Okula veya işe gideceğiniz günlerde bir önceki günden giymek istediğiniz kıyafetlerinizi asabilirsiniz. Böylelikle birkaç farklı kıyafetle ne giyeceğiniz konusunda net bir fikir belirleyebilir sabah telaş yaşamazsınız.

Ayakkabı ve Çantalarınızı Ayırın

Farklı mevsimlere ve farklı günlere özel ayırdığınız ayakkabı ve çantalarınız vardır. Spor salonunda giyeceğiniz spor ayakkabıyı, toplantıya giderken giyeceğiniz topuklu ayakkabıyı ayırabilirsiniz. Bu parçalar için ise dolabınızda yer açmanız gerekir. Ayakkabılarınızı depolarken farklı biçimlerde konumlandırmalısınız.

Şeffaf kutular ve organizatörlerde saklayabilirsiniz böylelikle daha çok alan kazanabilirsiniz. Acil zamanlarda bulamadığınız çantalarınızı sürekli düzenli tutmak çok önemlidir. Çantalarınızı ayrı ayrı asarak saklayabilirsiniz. Böylelikle istediğiniz çantayı hemen bulabilirsiniz. Hem düzenli olursunuz hem de hazırlık aşamanızda pratik olursunuz.

Detayları Unutmayın

Kullandığınız aksesuarlar düzeni ve dağınıklığı gösteren parçalardır. Fularlarınız, cüzdanlarınız ve bandanalarınızın düzeni önemlidir. Odanıza özel askılar ve raflar yaptırabilirsiniz. Veya çok amaçlı dolaplardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca kutular kullanarak aksesuarlarınızı depolayabilirsiniz. Aksesuarlarınızın yeri belli olur ve istediğiniz zaman bulabilirsiniz

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu