Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung, Galaxy S9 ve S9+ İçin Android 10 Beta Sürümü Yayınladı

Galaxy S9 ve S9+ cihazları için Android 10 beta güncellemesi yayında. Samsung’un akıllı telefonlarını güncelleme söz konusu olduğunda mutlak en kötüsü olduğunu ve Sony, Motorola ve HTC gibi markaların Samsung’a gelmeden önce Android’in son sürümünü düzenli olarak nasıl piyasaya sürdüğünü hatırlıyor musunuz?

Geçen yıl, Samsung‘un Android 10 betasını iki yaşındaki Galaxy S9 ve S9+ tarafından alındığı için roller tersine döndü, en azından amiral gemileri söz konusu olduğunda.


Bu alanda, özellikle amiral gemisi cihazlarında büyük gelişme kaydeden Samsung, Galaxy S9 ve S9+ akıllı telefonları için altıncı Android 10 beta güncellemesini getiriyor. Cihazların neredeyse iki yaşını doldurduğunu göz önünde bulundurursak Samsung’un bu alanda doğru yolda ilerlemeye devam ettiğini söyleyebiliriz.

G96 * XXU7ZTA9 güncellemesi hafif 116 MB boyutunda ve çoğunlukla hata düzeltmelerinden oluşuyor. Bu düzeltmeler arasında, Samsung Pay‘e PIN kodunuzu girmeyle ilgili zorluklar, belirli MVNO operatörleriyle mobil veri sorunları ve ikili sim işlevselliğiyle ilgili bir hata yer alır. 

Galaxy S9 ve S9+ İçin Android 10 Beta

Kamera uygulaması da güncellendi, ancak şu anda yeni özelliklerin dahil edilip edilmediği veya bu da sadece bir hata düzeltmesi olup olmadığı belirsiz. Ocak güvenlik yaması da dahil edilmiştir, ancak bu zaten son sürümdeydi.

Samsung, Galaxy S9 ve S9+ İçin Android 10 Beta Sürümü Yayınladı

OTA 116MB’da geliyor ve kararlı yapının yakında piyasaya sürülmesinden önce bazı küçük ayarlamalar ve düzeltmeler içeriyor. Değişiklik günlüğü aşağıdakileri içerir:

  1. Kullanıcıların zaman zaman Samsung Pay klavyesinde şifrelerini girememesiyle alakalı sorunlar giderilecek.
  2. Samsung akıllı telefonların kamerası v10.0.01.49 ile güncellenecek.
  3. Bazı MVNO hizmetlerinde mobil veri ile ilgili yaşanan sorunlar düzeltilecek.
  4. Samsung’un çift-SIM özelliğini etkileyen sorunlar giderilecek.

Önceki beta derlemesi gibi, bu yeni güncelleme Ocak güvenlik yamasını da içeriyor. Yapı zaten Hindistan’da beta programında kayıtlı akıllı telefonları için yayılıyor ve yakında dünyanın geri kalanında yayında olacak.

Android 10’u S10 + cihazımda test etme deneyimimde, yeni beta güncellemeleri kendilerini bildirim gölgesinde güvenilir bir şekilde göstermiyor, bu yüzden ayarlarda manuel olarak kontrol etmenizi öneririz. Samsung Members uygulamasında mevcut olan Android 10 yol haritası, S9 ve S9 + ‘yı bu ay kararlı bir Android 10 güncellemesi alıyor gibi gösteriyor, bu nedenle kararlı yapı kullanıma sunulmadan önce son beta olabilir.

Samsung, Galaxy S9 ve S9+ İçin Android 10 Beta Sürümü Yayınladı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu