bayigram.com

Galaxy S20 Serisi Satışları Kötü Gidiyor! (Galaxy S10 Serisinin Gerisinde Kaldı)

Galaxy S20 serisi satışları, pandeminin ortasında Galaxy S10 serisinin gerisinde kaldı.

Galaxy S20 serisi Şubat ayında tanıtılmıştı ve ardından da cihazlar satışa çıktı. Ancak, Samsung’un son amiral gemisi akıllı telefon serisi Mart 2020 sonuna kadar piyasaların çoğunda şirketin kendi satış beklentilerini karşılayamadı. Görünüşe göre, Kore firmasının iç pazarında selefinin satışlarına bile ulaşamadı.


Yonhap News’in yeni bir raporuna göre, Galaxy S20 serisinin satışları Galaxy S10 serisinin satışlarının altında seyrediyor. Satışları hayal kırıklığına uğratmanın temel nedeninin COVID-19 salgını ortasında tüketici ürünlerine olan talebin daha düşük olduğu söyleniyor. Güney Koreli mobil operatörler, Galaxy S20, Galaxy S20+ ve Galaxy S20 Ultra’nın kümülatif satışlarının Galaxy S10 serisinin satışlarının sadece yüzde 60’ı olduğunu iddia ediyor.

Galaxy S20 Serisi Satışları Kötü Gidiyor! (Galaxy S10 Serisinin Gerisinde Kaldı)

Samsung, Galaxy S20 serisi için resmi satış rakamlarını bildirmiyor, ancak en yeni amiral gemisi akıllı telefon serisinin satışlarının Galaxy S10 satışlarının yaklaşık yüzde 80’i olduğunu iddia etti. Beklenenden daha zayıf rakamlar nedeniyle, Samsung’un BT ve Mobil İletişim bölümünün 2020 yılının ilk çeyreğinde 2,5 trilyon KRW (yaklaşık 2 milyar dolar) veya daha düşük işletme karı açıkladığı tahmin edilmektedir. Şirket, nihai rakamlarını bu ayın sonunda yayınlayacak.

Yine de sadece Samsung değil. Çoğu akıllı telefon ve tüketici elektroniği markasının, geçen yılki rakamlara kıyasla bu yıl daha düşük rakamlar yayınlayacağı tahmin ediliyor. Pazar araştırması şirketi Strategy Analytics, 2020 için küresel akıllı telefon satış tahminlerini 1.3 milyar adetten 1 milyar adete revize etti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu