Tiktok Takipçi Satın Al

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

Son zamanların en çok merak uyandıran oyunlarından birisi olan Forza Horizon 4 sistem gereksinimleri sizlerle paylaşıyoruz.


Playground Games tarafından hem Xbox hem de bilgisayarlar için tasarlanmış olan Forza Horizon 4 türünün en iyi örneklerinden bir tanesi.

Araba yarışı tutkunları için hemen hemen her şeyi düşünülmüş olan Forza Horizon 4 sistem gereksinimleri bakımından da ortalamanın biraz üstü bir bilgisayarı olan kişilerin yükleyip yüksek performans alabileceği oyunlardan bir tanesidir.

Oyunun standart sürümü için yaklaşık olarak 80 GB’lık bir hafızaya sahip olmak gerekirken ultimate sürümüne sahip olacak kişiler de 100 GB’lık bir hafızaya sahip olmalıdır. Fakat oyunda sonradan gelebilecek olan güncellemeler de düşünülerek ekstra 5-10 GB’lık bir hafızayı da gözden çıkarmanız gerekebilir.

Forza Horizon 4 siz oyun severleri İngiltere’nin açık dünyasına çağırıyor. Bu sebeple de açık dünya yarışı olduğu için belleğin kuvvetli olması gerekiyor. Bunun yanı sıra oyunda diğer yarış oyunlarında göremeyeceğiniz çiftlik hayvanları, gerçekçi ortamlar ve çok sık olmasa da rastlanan irili ufaklı araçlar ister istemez işlemciye de bir yük bindirmiş oluyor.

Oyunun minimum sistem gereksinimlerinin yanı sıra sizin de oyundan tam olarak ne istediğinizin sistem gereksinimlerinde oldukça katkısı olacaktır. Yani oldukça yüksek çözünürlükte mi yoksa ortalama bir çözünürlükte mi Forza Horizon 4’ü oynayacağınız oldukça etkilidir.

Bunun yanında istediğiniz FPS’yi almak için oyunda ayarlara girerek bazı özelliklerde oynamalar da yapabilirsiniz. 60 FPS şeklinde bu türünün en iyi örneklerinden bir tanesi olan yarış oyununa gerekli sistem gereksinimlerini karşılayarak tecrübe edebilirsiniz.

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 4’ü düşük-orta ayarlarda oynamak sizin için yeterli olmayabilir, bu oyunun kapsamı ve güzelliği göz önüne alındığında çok anlaşılır bir durum. Siz PC oyunları ve yarış meraklıları için, çok üst düzey bir ekran kartına ve güçlü, modern bir CPU’ya sahip bir PC’ye ihtiyacınız var demektir.

GeForce GTX 970/GeForce GTX 1060 veya Radeon R9 290x/Radeon RX 470 için önerilen ekran kartı gereksinimleri sektördeki en yüksek gereksinimler arasındadır. Karşılaştırma yapmak gerekirse, popüler Call of Duty: Black Ops 4 ile kabaca aynılar ve aslında Forza Horizon 3’ten farklı değiller. FH3 ve FH4’ün sistem gereksinimlerini paylaşması mantıklı çünkü aynı Forzatech motoru kullanılarak üretildiler.

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 veya Windows 11
 • İşlemci: Intel i3-4170 – 3.7Ghz veya Intel i5 750 – 2.67Ghz
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA 650TI veya AMD R7 250x
 • DirectX: Sürüm 12
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 80 G

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 veya Windows 11
 • İşlemci: Intel i7-3820 – 3.6Ghz
 • Bellek: 12 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 970 veya NVidia GTX 1060 3GB veya AMD R9 290x OR AMD RX 470
 • DirectX: Sürüm 12
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 100 GB

Forza Horizon 4, Forzatech oyun motorunda çalışır. Forza Horizon 4, önerilen özelliklere ulaşmak ve 1080p’de yüksek grafik ayarı elde etmek için Core i7-3820 4 Çekirdekli 3.60GHz veya Ryzen R5 1400 işlemciye sahip bir Radeon RX 470 4GB grafik kartı gerektirir.

Forza Horizon 4’ün düşük ayarlarda oynayabilmesi için bir Radeon R7 250X grafik kartına ihtiyacı var; minimum özelliklere ulaşmak için Core i3-4170 3.7GHz veya FX-6120 işlemcili, 1080p monitör çözünürlüğünde 30FPS’ye ulaşıyor. Minimum RAM gereksinimleri 8 GB sistem belleğidir. Grafik kartınızın DirectX 12.00 çalıştırabilmesi gerekir. Özetlemek gerekirse, Forza Horizon 4’ün önerilen ayarlarda oynamak için yaklaşık 6 yıllık bir bilgisayara ihtiyacı var.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu