Tiktok Takipçi Satın Al

Fortnite’ın Mecha-Monster Savaşı

Fortnite’ın mecha-mosnter savaşı, en etkileyici ve sinematik canlı etkinliği oldu.

Bu öğleden sonra oyunu başlatan Fortnite oyuncuları, dev bir robotla korkunç derecede büyük bir canavar arasındaki korkunç bir gösteriye maruz kaldılar. Sonuç, Pasifik Kıyılarını anımsatan ve Voltron‘ la diğer mecha çizgi filmlerine ve animelerine açık bir şekilde kafa sallayan kaiju-esinli bir savaş oldu.


Etkinlik yapımı haftalar sürdü, geliştirici Epic Games şimdi standart ipuçları ile meraklı oyuncuları bulmacayı bir araya getirmeye davet ediyor. Oyunun Polar Peak lokasyonunun donmuş buzunda saklı bir canavar gözü vardı, sahibi de serbest kaldı ve adanın etrafında yüzmeye başladı. Robot haritanın bir zamanlar aktif fakat şu anda uykuda olan yanardağının içinde inşa edildiğinde, Epic‘ in planladığı gösteri oyunculara oldukça açık bir şekilde başladı.

Mecha-Monster Savaşı

Savaş, belli bir mesafeden başladı, robotun her ikisi de harita üzerinde uçan bir palanga ile farkı kapatmadan önce düşmanına füzeleri ateşledi. Etkinliği izleyen oyuncular iki canavardan birini, bir canavar yanlısı ve bir robot yanlısı olmak üzere desteklerken, Epic pembe, kedi temalı bir robotun oyun içi kostümünü tasarladı. Bu sefer Epic, herkese, istedikleri açıdan eylemi yakalamak için sınırsız kullanımlı bir jet paketi verdi. Silahlar devre dışı bırakıldı, bu nedenle troller diğer oyuncular için eğlenceyi bozamadı.

Savaş çeyrek döneme geldiğinde, canavar robotun kolundan koptu ve kazanmanın eşiğinde görünüyordu. Fakat adanın gücünün bir unsurundan kaynak çizerken, daha önce gördüğümüz ve gökte büyük bir yarık yaratan roket ile oyuncuları başka bir bölgeye taşındığını ve robotun yerin altına gömülmüş bir kılıç çıkardığını gördük.

Robot onu canavarın kafatasına soktu ve gökyüzüne doğru fırlattı, kılıcı içine sıkıştırarak yaratığın iskeletini geride bıraktı. Bu iskelet artık tüm oyun modlarında bir dekor olacak.

Epic, geçen yıl haziran ayında gerçekleşen roket lansmanından başlayarak oyuncuların dünyayı doğrudan etkilemesine izin veren kolektif eylemde incelikli harita değişiklikleri ve yaratıcı deneylerle devam etmekte olan, sofistike canlı etkinliklere sahip olma hikayesine sahip. Roket fırlatılmasından bu yana, elektronik müzik sanatçısı Marshmellow ile canlı bir konser ile oyuncuların bir Fortnite anketi ile bir volkanik patlamayı takip eden kasadan hangi popüler öğenin yeniden canlanacağına karar vermeleri sağlandı.

Yeni bir üç aylık sezon başlatan mevsim sonu olayı olan şey, hemen hemen her hafta gerçekleşen ve genellikle bugün izlediğimiz gibi büyük bir toplantıyla sonuçlanan büyük ve küçük değişikliklerin sürekli bir akışına dönüştü. Epic, aynı zamanda, roket lansmanı gibi tek bir nesneye veya eyleme odaklanmış olaylara sahip olmaktan da etkilendi ve şimdi aktif oyunun ortasında haritadaki önemli değişiklikleri geri çekiyor; tamamen değişmiş bir ortamda, güncelleme gerekmez. Bugün, canavarın iskeleti ve robotun kılıcını , artık uçup savaşabileceğiniz haritanın bir parçası haline geldiğini gördük.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu