Tiktok Takipçi Satın Al

Fortnite, Milyonlarca Dolar Sermayesini Arttırdı

Epic Games, Fortnite‘nin mega başarısını göz önünde bulundurulduğunda, yeni bir turda, 1,25 milyar dolarlık büyük bir fon sağladı. 

Battle Royale dünyasında ezeli bir rekabet tüm hızıyla devam ediyor. PUBG‘den sonra Fortnite bu yarışa girmişti sonrasında ise Call of Duty Black Ops 4‘ün Battle Royale modu işleri değiştirmişti.


Fortnite’ın oyuncu sayısı düşüyor söylentilerine rağmen yapım şirketi Epic Games cephesinde durumlar iyi gözüküyor. Fortnite yapımı ile oyun dünyasında fırtınalar estirmeye devam eden Epic Games yatırımcı ilgisini de üzerine çekmiş durumda. Son yatırım turlarında firma rekor bir pazar değerine ulaştı.

[sp-related style=”dark” id=”30986″]

Fortnite Yükseliyor!

Fortnite oyununun günlük 3-5 milyon dolar arası gelir bırakıyor olması ilgiyi free-to-play oyunlara çekmişti. Call of Duty Mobile ve Xiaomi Survival Game gibi yeni projeler bu alanda oyuncu kapmaya çalışacak.

Tabii bu gelir tek başına yapılmış bir durum değil. Epic Games oyunlardan elde ettiği gelirlerin yanında yatırımcılardan da önemli finans desteği alıyor.

Fortnite, Milyonlarca Dolar Sermayesini Arttırdı

Epic Games’in  1.25 milyar dolar fonlama elde ettiği ifade ediliyor. Böylece pazar değeri de 15 milyar dolara yükselmiş oluyor.

Daha önce Tencent ve Disney gibi devlerden yatırım alan Epic Games son turda KKR, Iconiq Capital, Smash Ventures,Vulcan Capital, Kleiner Perkins ve Lightspeed Venture Partners desteğini aldı. Epic Games’in 20 yılı geride bırakan Unreal Engine motorunda imzası olduğunu da unutmamak gerek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu