Tiktok Takipçi Satın Al

fizy 22. Liseler Arası Müzik Yarışması’nda Büyük Final!

Türkiye’nin en sevilen dijital müzik platformu fizy sponsorluğunda düzenlenen 22. Liseler Arası Müzik Yarışması’nın eleme etabı sonlandı. Geleceğin yıldız adaylarının muhteşem performansıyla göz kamaştırdığı ve ölçmeıya geçen elemelerde Türkiye’nin 55 ilinden 636 okul sahne aldı. Büyük final ise 27 Nisan’da Bostancı gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek.

“Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülüne haiz fizy 22. Liseler Arası Müzik Yarışması’nın eleme etabı; İstanbul, Ankara ve son olarak İzmir’de meydana getirilen performanslar sonrası tamamlandı. Üç şehirde meydana getirilen elemelerde sahneye çıkan liseliler, görkemli performansıyla göz kamaştırdı.

Türkiye’nin 7 bölgesinden başvuru rekoru


Türkiye’nin 81 iline yapılan çağrı sonrası yarışmaya müracaat yağdı. 55 ilden 636 okulun yarıştığı elemelerde doğudan batıya, kuzeyden güneye her ilden liseli, kabiliyetlerini sergilemek ve büyük finale kalmak için sahne aldı. İstanbul, Ankara ve İzmir’de meydana getirilen elemelere; Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskikent, Gaziantep, Giresun, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Tunceli, Uşak, Yalova, Yozgat, Zonguldak’tan gelen binlerce liseli katıldı.

Gençleri ustalaşmış sahnede ağırlayan ve hayallerini gerçekleştiren yarışmanın büyük finali, çok yakında açıklanacak finale kalan liselerin katılımıyla 27 Nisan’da Bostancı şov Merkezi’nde gerçekleşecek.

Liselileri büyük finalde muhteşem ödüller bekliyor

fizy sponsorluğunda gerçekleştirilen, “fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması için 81 ildeki 8.000 liseliyi birbirinden kıymetli ödüller de bekliyor. Organizasyonun 22. Senesinde yarışmanın ödülleri içinde, cazip para ödüllerinin yanı sıra, eğitim sponsoru Okan Üniversitesi’nin üç öğrenciye vereceği Üstün Başarı Ödülleri kapsamında burs ödülleri de içeriyor.

Nakit Para Ödülleri:

Yarışmanın “İcra” branşında ilk üçe giren gruplar için:
1.Lik ödülü: 10.000 TL
2.Lik ödülü: 7.500 TL
3.Lük ödülü: 5.000 TL

Orkestra / Sahne Performansı dallarında ilk üçe giren gruplar için:
1.Lik ödülü: 6.000 TL
2.Lik ödülü: 4.000 TL
3.Lük ödülü: 2.000 TL

Kız Solist / erkek Solist / Enstrüman dallarında ilk üçe giren yarışmacılar için:
1.Lik ödülü: 3.000 TL
2.Lik ödülü: 2.000 TL
3.Lük ödülü: 1.000 TL

Okan Üniversitesi Üstün Başarı Ödülleri:

Birincilik Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı %100 Eğitim Bursu
İkincilik Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı % 70 Eğitim Bursu
Üçüncülük Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı % 50 Eğitim Bursu

Bu kategorilerin haricinde Basın Özel Ödülü ve Jüri Özel Ödülü ’ kategorilerinde bir lise ve bir öğrenciye plaket verilecek.
Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiye fizy.Com/lmy adresinden ulaşmak mümkün.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu