Tiktok Takipçi Satın Al

Efsane Çiftçilik Oyunu FarmVille, Facebook’tan Kaldırılıyor!

Yazılım şirketi Adobe, Flash Player’ı dağıtmayı bırakacağı için Facebook kullanıcıları, Aralık 2020’den sonra çiftçilik simülasyon oyunu FarmVille’i oynayamayacak.

FarmVille, Facebook oyunlarının efsanelerinden biri diyebiliriz. Oyunun yaratıcısı Zynga, oyunun Aralık 2020’den sonra oynanamayacağını duyurdu. Oyun için uygulama içi satın alımlar 17 Kasım 2020’ye kadar yapılabilir, bundan sonra herhangi bir ödeme veya geri ödeme yapılmayacaktır.


FarmVille 2 ve FarmVille 3 oyunları mobil cihazlarda kullanıcılara sunulacak. İlk Facebook kullanıcıları arasında ünlü olan çevrimiçi tarım simülasyonu oyunu FarmVille, 11 yıllık yolculuğunun ardından Aralık 2020’den sonra kullanımdan kaldırılacak.

Yazılım şirketi Adobe’nin web tarayıcıları için Flash Player’ı dağıtmayı durduracağını duyurmasının ardından Facebook’un platformdaki Flash oyunlarını desteklemeyi bırakacağını duyurdu.

Yılların Oyunu FarmVille Kaldırılıyor

FarmVille Facebook’ta;  “Teşekkürler” küçük bir kelime ama sevgi ve güzel anılarla gübrelendiğinde dünya bizim için anlam ifade ediyor. İşte tüm bunlarla birlikte çiftçilik yaptığınız için BÜYÜK BİR TEŞEKKÜR EDERİZ.” açıklamalarında bulundu. Efsane Çiftçilik Oyunu FarmVille, Facebook'tan Kaldırılıyor!

Oyunun yapımcısı Zynga yaptığı açıklamada, “2009’daki ilk lansmanından bu yana geçen inanılmaz 11 yılın ardından, Facebook’ta orijinal FarmVille oyununun kapatıldığını resmi olarak duyuruyoruz. Daha önce belirtildiği gibi, Adobe için Flash Player’ı dağıtmayı ve güncellemeyi durduracak tüm web tarayıcıları ve Facebook, 31 Aralık 2020’den sonra platformdaki Flash oyunlarını desteklemeyi tamamen durduracak. Oyun bu nedenle bunun bir sonucu olarak doğrudan etkilenecek.

Zynga ayrıca, oyun için uygulama içi satın alımların 17 Kasım 2020’ye kadar mevcut olacağını, ardından oyunun ödeme sisteminin tamamen kapatılacağını kaydetti. 17 Kasım’dan sonra uygulama içi ödemelere erişilmeyecek ve geri ödeme yapılmayacaktır. Ancak oyun 31 Aralık 2020’ye kadar oynanabilecek ve bu noktada tamamen kapatılacak.

Zynga ayrıca, kalan kredilerin Aralık 2020’den önce kullanılması gerektiğini ve oyun için aktiviteler ortaya çıktığını kaydetti. Oyunun hayranları, şu anda yayında olan 2. oyunu: Tropic Escape’i ve yakında çıkacak olan FarmVille 3’ün dünya çapında piyasaya çıkmasını mobil cihazlarda oynamaya devam edebilecekler.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu