TeknoDiot
     
     
     

Facebook’dan Bir Yenilik Daha

Facebook'dan Bir Yenilik Daha

Facebook, artık hikayelere etkinlik davetiyesi eklemenize izin veriyor.

Facebook, artık hikayelerdeki etkinlikleri paylaşabileceğiniz hikayeler özelliğine yeni bir güncelleme getiriyor. Bu yetenek çok daha arkadaşlarınızla katıldığınız Facebook etkinliklerine davet etmeyi kolaylaştırıyor. Hikayelerdeki etkinlikleri paylaşmak için etkinliğin sayfasını ziyaret edin ve etkinlik tarihini/saatinin altındaki “Paylaş” düğmesini tıklayarak hikayeye etkinlik koyabiliyorsunuz. Etkinliği bir gönderide paylaşmak veya Messenger’daki birine göndermek yerine, artık “Hikayene Paylaş” ı tıklayabilirsiniz.

Etkinlikteki hikayeler, arkadaşlarınızın hikaye içi düğmesini kullanarak “İlgilen” e dokunmalarına izin vermekte. Hikayenize verilen yanıtları görebileceksiniz, çevreye “İlgilenen” tıklayan ve bir grup mesajı ayarlayan arkadaşlar tarafından dokunabilirsiniz. Ayrıca, arkadaşlarınıza RSVP’ye bu etkinlik davetini hatırlatması için bir yol daha verecektir.

[sp-related style=”dark” id=”38153″]

Facebook'dan Bir Yenilik Daha

Şirket bu yılın başlarında özelliği test etmeye başladı ve şu anda ABD, Meksika ve Brezilya’da bir beta sürümünü piyasaya sürüdü. Aynı zamanda yeni olan yapıştırılabilir çıkartma, paylaştığınız etkinlikle ilgili ayrıntıları gösterecek ve arkadaşların doğrudan hikayeden daha görsel ve dikkat çekici bir şekilde yanıt vermelerine izin verecektir. Hikayenizi görüntüleyen arkadaşlar, etkinlik hakkında daha fazla bilgi edinmek isterlerse etkinlik sayfasına gitmek için etikete tıklayabilirler.

Uluslararası Kadınlar Günü yaklaşırken (8 Mart), katılımın zamanlaması, Kadınlar Tarih Ayı olaylarını koordine etmesine yardımcı olduğu için kasıtlı. Facebook ayrıca, Dünya Kadınlar Günü onuruna Facebook çıkartmaları ve sanat eserleri yaratmak için tasarımcı Kenesha Sneed ile ortaklık yaptı. Mart ayından itibaren çıkartmaları kullanabilirsiniz.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Chrome Android Sürümünde Dikkat Çeken Yeni Özellik

Buğra Noyan

Dijital Dönüşüm

TeknoDiot Bey

Instagram Takipçi Hilesi Ne İşe Yarar Hangi Siteden Ucuz Takipçi Alınır?

TeknoDiot Bey

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.