Tiktok Takipçi Satın Al

Facebook, Artırılmış Gerçeklik Gözlüklerini Desteklemek için Bileklik Geliştiriyor

Facebook, Perşembe günü yaptığı açıklamada, bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen artırılmış gerçeklik (AR) gözlüklerini kontrol edebilecek bir bileklik geliştirdiğini söyledi.


Şirket bir blog gönderisinde, grubu kullananların parmak hareketleriyle sanal dünya ile etkileşime girebileceklerini söyledi.

AR destekli giyilebilir cihaz, karmaşık el hareketlerini ve hareketleri yorumlamak için sinir sinyallerini de tespit edebilecek.

Bu, Apple Inc, Amazon.com Inc ve Alphabet Inc’in Google gibi teknoloji devleri arasında, gözlüklerin nihayetinde cep telefonlarının işlevlerinin tamamen yerini alacağına inanan bir sektörde ateşli tartışmalı bir yarışta Facebook için bir adım attı.

Facebook, Artırılmış Gerçeklik Gözlüklerini Desteklemek için Bileklik Geliştiriyor

Facebook daha önce, pil ömrü ve işlemenin ürettiği ısı gibi kısıtlamalar nedeniyle akıllı gözlüklerin öngörülebilir gelecekte telefon gibi cihazlara güvenmesi gerektiğini söylemişti. Bir bileklik, bu tür işlevleri hesaplamak ve desteklemek için bir platform görevi görebilir.

Facebook, Eylül ayında, insanların kalıcı paylaşılan sanal nesneleri birlikte görmesine ve onlarla etkileşime girmesine izin vermek gibi yeteneklere sahip “gerçek” artırılmış gerçeklik gözlüklerini piyasaya sunabilmekten yaklaşık beş ila 10 yıl uzakta olduğunu söyledi.

Facebook, Artırılmış Gerçeklik Gözlüklerini Desteklemek için Bileklik Geliştiriyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu