Tiktok Takipçi Satın Al

Facebook ve Twitter, Trump Hakkında Ölüm Paylaşımlarını Kaldıracak

Facebook ve Twitter, Başkan Trump'ın ölmesini isteyen paylaşımlara müsamaha göstermeyecek.

Twitter ve Facebook, ABD Başkanı Donald Trump’ın ölmesini isteyen içeriğe müsamaha göstermeyecektir. Başkan Trump’a COVID-19 teşhisi konduktan sonra her iki platform da bu politikayı sıkı bir şekilde uygulamaya başladı.

Başkan Trump, COVID-19 testinin pozitif çıktığını açıkladıktan sonra, insanlar konuyla ilgili düşüncelerini ifade etmek için sosyal medyaya yöneldi. Birçok kullanıcı, Başkan Trump’ın ölmesini isteyen içerikler yayınladı.


2 Ekim 2020’de Twitter İletişimleri, tehditler ve ölüm dilekleri konusundaki politikasına ilişkin bir Tweet gönderdi. “Ölmeyi dileyen veya ümit eden” tüm gönderilerin platform tarafından kaldırılacağını kaydetti. Ancak, politikalarının ihlali, kullanıcının askıya alınmasıyla sonuçlanmaz.

Twitter, bu kuralın sadece Başkan Trump’a yönelik tehditler için geçerli olmadığını, herkese yönelik ölüm dilekleri için de geçerli olduğunu belirtti.

Bu politika, Twitter’ın Yardım Merkezi’nde bir kural olarak oluşturulmuş olduğundan yeni bir şey değildir . Bu sayfada Twitter, ölüm dilekleriyle ilgili politikalarını şu şekilde özetlemektedir:

“Bir bireye veya bir grup insana karşı ölüm, ciddi bedensel zarar veya ölümcül hastalık isteyen, ümit eden veya bu arzuyu ifade eden içeriğe tolerans göstermeyiz.”

Yine de, kullanıcılar geçmişte bu kuralı katı bir şekilde uygulamadığı için Twitter’ı eleştirdiler. Bazı kullanıcılar Twitter’ın neden şimdi ölüm tehditlerine karşı harekete geçmeye karar verdiğini sorguluyor ve ayrıca Twitter’ın daha önce ölüm tehditlerini önlemek için pek bir şey yapmadığını iddia ediyor.

Facebook ve Twitter, Trump Hakkında Ölüm Paylaşımlarını Kaldıracak

Facebook Ve Twitter Ölüm Dileklerini Ciddiye Alır

Twitter Güvenliği, Twitter’ın “bazı politikaları tutarsız bir şekilde uyguladığı” yönündeki eleştirilere yanıt olarak bir Tweet gönderdi. Platform geçmişte taciz edici davranışlara neden son verememiş olabileceğine dair belirli bir neden sunmasa da, gelecekte daha iyisini yapmaya çalışacağını belirtiyor.

Facebook ayrıca ölüm dilekleri konusundaki politikasını da uyguluyor. Facebook’un iletişim direktörü Liz Bourgeois, Facebook’un bu tür davranışlara ilişkin politikalarını açıklığa kavuşturmak için Twitter’a döndü.

Facebook, Başkan Trump’ın ölümünü isteyen gönderileri, yorumları ve etiketli içeriği kaldırmayı planlıyor. Platform, kara surat da dahil olmak üzere her türlü nefret söylemini zaten yasakladı , bu nedenle yalnızca ölüm dileklerine yönelik bir baskının takip edeceği mantıklı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu