Tiktok Takipçi Satın Al

Facebook ve Ray-Ban AR Akıllı Gözlük Geliştirmek İçin Kolları Sıvadı

Facebook’un zaten AR / VR konusundaki kilit araştırma görevlerinden biri olarak artırılmış gerçeklik gözlükleri geliştirmek için çalıştığını biliyorduk.

Ancak, şu ana kadar bu çalışma çizgisinde kayda değer bir ilerleme olmamıştır.


CNBC , Facebook’un Ray-Ban’ın ana şirketi Luxottica ile bir ortaklık aradığını bildirdi. Facebook, ‘Orion’ kodlu projesini tamamlayabilir ve 2023 ile 2025 arasındaki akıllı gözlükleri tüketicilerin kullanımına sunabilir.

‘Orion’ kod adı aslında Facebook’un çalıştığı akıllı gözlükler içindir. Ayrıca, akıllı telefonların yerini almak üzere tasarlandıklarına inanıyorlardı – bu da nasıl / neyle etkileşime girdiğimizle ilgili her şeyi değiştiriyor.

Akıllı gözlüklerin çağrı almanıza, doğrudan camdan bilgi almanıza ve konumunuzu paylaşmanıza izin verdiği bildiriliyor. Bu bize Microsoft’un HoloLens’i hatırlatıyor, ki bu hala etkileyici bir şey.

Facebook ve Ray-Ban AR Akıllı Gözlük Geliştirmek İçin Kolları Sıvadı

Akıllı gözlüklerin işlevselliğini tamamlamak için, Facebook aynı zamanda akıllı gözlüklerle etkileşimi kolaylaştıran ve kullanıcı giriş yöntemi olarak işlev görmesi gereken AI destekli bir ses asistanı üzerinde çalışıyor. Cihaz üzerinde çalışan kişilerden biri CNBC’ye, tüketicilerin ilgisini çekmek için cihazın boyutunu küçültmek istediklerini söyledi.

Bu yüzden, Facebook’un yardım alma ilgisi, Mark Zuckerberg’in gerçekten öncelikli bir şekilde gerçekleşmesini dört gözle beklediğini açıkça ortaya koyuyor, ama nereye gideceğini görmek zorunda kalacağız.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu