Tiktok Takipçi Satın Al

Facebook Türkiye’deki Yayıncı Politikalarına Özel Bir Eğitim Düzenledi

Facebook, yayıncıların haber içerikleri oluştururken daha bilinçli kararlar vermelerine ve veriler hakkında daha fazla içgörü sahibi olmalarına yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmaları sürdürüyor.


Sağlıklı bir haber ekosistemi ve kaliteli gazeteciliğin gelişebilmesini desteklemeye büyük önem veren Facebook, ürünler geliştirmek, gazeteciler için daha iyi bir ortak olabilmenin yollarını öğrenmek ve insanları dijital çağda bilgili okuyucular haline getirmek için ihtiyaç duydukları bilgilere ulaştırma konusunda yayıncılar ve eğitimcilerle birlikte çalışmak için haber kuruluşlarıyla yakın işbirlikleri kuruyor.

Bu doğrultuda, gazeteciliğin geleceğini düşünen ve bilgili bir topluluk oluşturma konusunda kararlı olan kuruluşların bilgilendirilmesi amacıyla Türkiye’de birçok eğitim düzenleniyor. Düzenlenen eğitimlerin sonuncusunda geçtiğimiz günlerde içerik politikaları ve yanlış bilgiyle mücadele konularını ele alındı. 100 kişinin katıldığı eğitim boyunca yayıncılara, asılsız bilgi, doğruluk kontrolü ve telif hakları ile nefret söyleminin yasal yönleri konularında yararlı olabilecek araçlar ve bilgiler sunuldu.

Facebook, Türkiye’de aktif olarak yerel güvenlik etkinliklerine katılarak uygun politikalar, araçlar, işbirlikleri ve Türkçe eğitim materyalleri geliştirmeye ve insanların aileleri ve arkadaşlarıyla bağlantı kurarken güvende kalmalarını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Gerçekleştirilen eğitimler ile toplumda bir farkındalık yaratmak ve yayıncıların bilinçli yaklaşımı ile asılsız bilgiyi henüz daha yayılma aşamasına gelmeden engellemek isteyen şirket, daha güvenli bir deneyim yaratmak adına daha iyi araçlar geliştirmeye, politikalarını iyileştirmeye ve uzmanlarla işbirliği yaparak bu eğitimleri vermeye devam edecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu