Tiktok Takipçi Satın Al

Facebook, Türkiye’deki İşletmeler İçin 7 Milyon TL Destek Sağlıyor

Facebook’un Türkiye’deki işletmeler ve KOBİ’lere özel olarak COVID-19 için başlattığı destek fonu başvuruları başladı.

Facebook’un geçtiğimiz aylarda başlattığı ve 30’dan fazla ülkede yer alan 30 bin KOBİ’ye 100 milyon dolar yardımda bulunma sözü verdiği hibe programının Türkiye ayağı 17 – 26 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.


Facebook’un, “Küçük İşletme Kaynak Merkezi”, salgının yarattığı endişeler durulana kadar işletmelerini çevrimiçi ortama taşıyıp ürünlerini internet üzerinden satmak ve müşterileriyle iletişim kurmak isteyen KOBİ’ler için öneriler içeriyor.

Facebook’un COVID-19 sonrası dönemde KOBİ’lere yaşadıkları zorlukları aşmalarında ve yeniden ayağa kalkmalarında destek olmak adına hayata geçirdiği nakit ve reklam kredilerinden oluşan hibe programına;

  • – Kar amacı güden,
  • – 2 ile 50 arasında çalışana sahip olan,
  • – Bir yıldan fazla bir süredir faaliyet gösteren,
  • – COVID-19 sebebiyle zorluk yaşamış,
  • – İstanbul’da bulunan

KOBİ’ler başvurabilir.

Hibeye başvurmak isteyen işletmelerin Facebook, Instagram ya da WhatsApp hesaplarının olması şartı bulunmamaktadır.

İstanbul’daki işletmeler programa 26 Ağustos 2020 tarihine kadar başvuruda bulunabilir. Facebook, projede Deloitte ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile iş birliği yapacak ve TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu temsilcilerinden oluşan bir jüri hibe almaya hak kazanan küçük işletmelerin belirlenmesi sürecinde yardımcı olacak. Başvurular ise buradan yapılabilmektedir.

Facebook, Türkiye'deki İşletmeler İçin 7 Milyon TL Destek Sağlıyor

Türkiye’deki İşletmelere COVID-19 Desteği Facebook’tan

Facebook, sınır ötesi faaliyetlerde bulunan şirketler başta olmak üzere, işletmenizin global COVID-19 salgınının bir sonucu olarak aksaklıklar yaşıyor olabileceğini biliyoruz. Küçük bir finansal desteğin bile oldukça yararlı olabileceğini öğrenilmiş. Bu nedenle, bu zor zamanlarda yardımcı olması için 100 milyon dolar nakit hibe ve reklam kredisi sunuyor.

Koşullara Uygun musunuz?

30’dan fazla ülkede, koşulları karşılayan 30.000’e kadar küçük işletme Facebook’tan hibe alabilecektir. Başvuru yapabilmeniz için işletmeniz şu koşulları karşılamalıdır:

  • 2 ila 50 çalışana sahip olmak
  • Bir yıldan fazla süredir faaliyette olmak
  • COVID-19 kaynaklı zorlukları deneyimlemiş olmak
  • Facebook’un faaliyet gösterdiği bir konumda veya konuma yakın olmak

Bölgenizin uygun olup olmadığını kontrol etmek veya başvuruların açıldığında gönderilecek e-posta güncellemeleri için kaydolmak üzere aşağıdan nasıl başvuracağınıza göz atın.

Ek olarak Facebook’un, Türkiye’deki KOBİ’lerin salgın dönemindeki kriz yönetimine yardımcı olmak için hayata geçirdiği “Küçük İşletme Kaynak Merkezi”, salgının yarattığı endişeler durulana kadar işletmelerini tamamen çevrimiçi ortama taşımak, ürünlerini ve hizmetlerini internet üzerinden satmak ve müşterileriyle yeni yollarla iletişim kurmak isteyen KOBİ’lere yönelik öneriler ve ipuçları içeriyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu