Tiktok Takipçi Satın Al

Facebook, Türkiye Temsilcisi Atama Sürecini Başlattı

Facebook, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, eleştirmenlerin muhalefeti susturacağını söylediği yeni bir sosyal medya yasasına uygun olarak Türkiye’de yerel temsilci olarak tüzel kişilik atama sürecini başlattığını söyledi.


Yasa, yetkililerin geçmişte olduğu gibi erişimi engellemek yerine platformlardan içerik kaldırmasına izin veriyor. Hareket, Ankara’nın ana akım medyadaki kontrolünü sıkılaştırmasının ardından insanlar çevrimiçi platformlara daha fazla yöneldikçe endişe yarattı.

Şirket, kararının Facebook’ta neye izin verildiğini ve neye izin verilmediğini özetleyen topluluk standartlarını veya hükümet taleplerini gözden geçirme sürecini değiştirmediğini söyledi.

Şirket yaptığı açıklamada, “Her ikisi üzerinde baskı görürsek temsilciyi geri çekeceğiz,” diyerek, Türkiye’de ifade özgürlüğünü ve diğer insan haklarını korumaya kararlı olduğunu da sözlerine ekledi.

Türkiye temsilcisi atama süreci

Facebook, Türkiye Temsilcisi Atama Sürecini Başlattı

Diğer şirketler de yakın zamanda değiştirilen İnternet yasası uyarınca temsilciler atadılar. Alphabet Inc’in Google’ın sahibi olduğu YouTube, bir ay önce böyle bir karar aldığını söyledi ..

Geçtiğimiz aylarda Facebook, YouTube ve Twitter Türkiye’de yasalara uymadığı için para cezasına çarptırılmıştı.

Yasaya uymayan şirketlerin bant genişlikleri nihayetinde% 90 oranında azalacak ve bu da erişimi engelleyecek.

Twitter bu ay yayınladığı bir raporda, geçmişte en çok içerik kaldırma talebinden sorumlu olan Türkiye’nin, geçen yılın ilk yarısında dördüncü sırada yer aldığını ve tüm küresel yasal taleplerin% 10’unu karşıladığını söyledi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu