Facebook Tanışma Uygulaması

Facebook Tanışma Uygulaması Kullanıma Sunuldu

Abone Ol 

Facebook‘un uzun süredir Tinder‘a rakip olabilecek bir tanışma uygulaması üzerinde çalıştığı biliniyordu. Geçtiğimiz günlerde Facebook tanışma uygulamasını resmi olarak kullanıma sundu!

takipçi satın al
takipçi satın al

Tinder‘ın yıllardır devrilemeyen tahtına göz diken Facebook, sosyal ağa entegre bir tanışma uygulaması hayata geçirerek, Tinder kullanıcılarını kendine çekmeye çalışacak.  Resmi olarak geçtiğimiz mayıs ayında duyurusu yapılan bu proje, geçtiğimiz aylarda test kullanıcıları tarafından kullanılmaya başlanmıştı.

Test sürecini sona erdiren Facebook, uygulamayı ilk olarak Kolombiya‘daki Facebook kullanıcılarının hizmetine sundu. Facebook kullanıcılarında oluşan kullanıcı havuzundan seçiliyor ve kullanıcıların karşısına çıkarılıyor.

[sp-related style=”dark” id=”29847″] [sp-related style=”dark” id=”29741″]

Facebook Tanışma Uygulaması Kullanıma Sunuldu

Bu eşleşme sürecinde ortak beğeniler, ortak arkadaşlar gibi etkenler önemli role sahip. Eğer iki taraf da birbirini beğenirse, eşleşme oluyor ve tanışma uygulaması üzerine düşen kısmı tamamlamış oluyor.

Mark Zuckerberg‘in açıklamasına göre Facebook bu uygulamayı sadece tek gecelik ilişkiler üzerine tasarlamamış. Uzun süreli ilişkiler için de geliştirilen algoritma sayesinde Facebook‘un tanışma uygulaması, her türden kullanıcının talebini karşılamaya çalışacak.

Uygulamanın kısa süre içerisinde Türkiye’de dahil olmak üzere tüm Facebookkullanıcılarının erişimine açılması bekleniyor.

Göz atın:   Facebook Instagram Tarzı Close Friends Özelliği Geliştiriyor

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!