«
  1. Ana sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Facebook Tanışma Uygulaması Kullanıma Sunuldu

Facebook Tanışma Uygulaması Kullanıma Sunuldu

Facebook‘un uzun süredir Tinder‘a rakip olabilecek bir tanışma uygulaması üzerinde çalıştığı biliniyordu. Geçtiğimiz günlerde Facebook tanışma uygulamasını resmi olarak kullanıma sundu!

Tinder‘ın yıllardır devrilemeyen tahtına göz diken Facebook, sosyal ağa entegre bir tanışma uygulaması hayata geçirerek, Tinder kullanıcılarını kendine çekmeye çalışacak.  Resmi olarak geçtiğimiz mayıs ayında duyurusu yapılan bu proje, geçtiğimiz aylarda test kullanıcıları tarafından kullanılmaya başlanmıştı.

Test sürecini sona erdiren Facebook, uygulamayı ilk olarak Kolombiya‘daki Facebook kullanıcılarının hizmetine sundu. Facebook kullanıcılarında oluşan kullanıcı havuzundan seçiliyor ve kullanıcıların karşısına çıkarılıyor.

  • Sahibinden.com Yeni Ziyaretçi Rekoru Kırdı!

  • YouTube’a Yeni Bir Dönem Daha Başlıyor

Facebook Tanışma Uygulaması Kullanıma Sunuldu

Bu eşleşme sürecinde ortak beğeniler, ortak arkadaşlar gibi etkenler önemli role sahip. Eğer iki taraf da birbirini beğenirse, eşleşme oluyor ve tanışma uygulaması üzerine düşen kısmı tamamlamış oluyor.

Mark Zuckerberg‘in açıklamasına göre Facebook bu uygulamayı sadece tek gecelik ilişkiler üzerine tasarlamamış. Uzun süreli ilişkiler için de geliştirilen algoritma sayesinde Facebook‘un tanışma uygulaması, her türden kullanıcının talebini karşılamaya çalışacak.

Uygulamanın kısa süre içerisinde Türkiye’de dahil olmak üzere tüm Facebookkullanıcılarının erişimine açılması bekleniyor.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *