Tiktok Takipçi Satın Al

Facebook Reklam ve Yeni Özellikler

Facebook Reklam ölçümlemeleri ve Sayfalara Yeni Özellikler Getiriyor.

Her geçen gün artan kullanıcı sayısı ile devamlılığını sürdüren Facebook aynı zamanda sayfa ve reklam istatistiklerinin de iyileştirilmesine yönelik olarak yepyeni özellikleri sunmak için kolları sıvadı. Facebook kullanıcıların sayfa ve istatistik kanalında daha iyi performans almalarına destek olacak olan yeni özellikler geliyor.

Reklam Yenilikleri


“Landing page view” metriksini de devreye yakın zamanda alması beklenen Facebook’ un bu metrik ile kullanıcı davranışlarının ölçümlenmesi sağlanacak. Reklam sonrasında tıklanan link ve sayfanın açılması süresindeki kullanıcı davranışlarının öğrenilmesinin yanı sıra reklam paneli için aynı zamanda “Pre impression activity breakdown” metriki ile beraber işletme ya da reklam verenlerin ziyaretçinin yeni mi yoksa mevcut olan ziyaretçi mi olduğunu anlamaları sağlanacak. Birçok dinamik reklam uygulamasından çok daha fayda sağlayacağı düşünülen “Pre impression activity breakdown “ metriki özellikle ürün tavsiye alanlarında başarı kazandıracak gibi görünüyor. Bu metrikte nümüzdeki haftalar içinde kullanılamaya başlanacak.

Facebook Sayfalarına Eklenecek Olan Yenilikler

Facebook sayfaları birçok markanın yanı sıra çoğu kullanıcı tarafından da kullanılan bir uygulama alanıdır. Bilindiği üzere Facebook kullanıcıları sayfayı beğenmeden sadece takip uygulamasını tıklayarak sayfanın paylaşımları hakkında bilgi alabiliyor. Bunun yanı sıra sayfaya giriş yapmadan da sayfa hakkında bilgi alınabilmekte. Bu durumları dikkatte alan facebook sayfa özellikleri içersinde kullanıcılara kaç kişinin sayfayı takip ettiğini kaç kişinin takibi bıraktığını, takibin nereden olduğunu, sponsorlu yollar ile mi yoksa organik yollar ile mi takipçiye ulaşıldığına kadar birçok bilgiyi alabilmelerini sağlayan özellikleri ekleyecek. Aynı zamanda “ Previews “ yeniliği ile birlikte artık kullanıcıların sayfa bilgilerinize nasıl ulaştığını da öğrenebileceksiniz. Sayfayı ziyaret etmeden kaç kişinin sayfa ile ilgili olarak bilgi aldığını da bu metrik sayesinde öğrenilebilecek. Aynı zamanda kullanıcıların aile ve arkadaşları tarafından sayfanın tavsiye edilmesi ya da kaç defa tavsiye edildiği gibi durumlarında görülmesi mümkün olacak.

Önümüzdeki haftalar içinde metriklerinin uygulanmaya başlanması beklenirken kullanıcılar bu alanlar ile ilgili olarak daha fazla özelliğinin eklenmesi gerektiğini düşünüyor. Facebook Reklam hizmetleri için Internetreklampaketi.com’u ziyaret ediniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu