Facebook Messenger ve Instagram Mesajları Birleşti

Facebook, Instagram ve Messenger arasında sohbetler birleşti...

Bu yenilik, şirketin şifreleme, gizlilik ve birlikte çalışabilirlik etrafında temel hizmetlerini yeniden oluşturma hedefinin bir parçasıdır.

Facebook, şirketin şifreleme ve gizlilik etrafında yıllardır temel hizmetlerini yeniden inşa etme hedefinin bir parçası olarak Instagram ve Messenger arasında daha sıkı entegrasyonlar ekliyor. Sosyal medya devi dün yaptığı açıklamada, Instagram ve Messenger’ı daha sıkı bir şekilde birbirine bağlayan yeni işlevler sunmaya başlayacağını söyledi.

Facebook, bugün paylaştığı bir blog gönderisiyle Instagram ve Messenger mesajlarını birleştirdiğini açıkladı. Şirket, mesajlaşma uygulamasına 10 yeni özellik daha ekledi.

Artık Instagram ve Messenger Bir Arada

En dikkate değer değişiklik, Messenger uygulamasındaki iletişimlerin artık Instagram’daki bir kişiye, gönderenin Instagram uygulamasını indirmesi gerekmeden gönderilebilmesidir. Kullanıcılar, sohbetler, mesaj istekleri yoluyla olsun ya da olmasın, mesajları ve çağrıları nereden aldıklarını kontrol edebilirler.


AMD

Bu arada, genişletilmiş bir gizlilik araçları seti, kullanıcıların mesaj isteklerinin nereye gönderileceğini yönetmelerine ve kötüye kullanım veya şüpheli etkinlikleri bildirmelerine olanak tanır.

Facebook, kullanıcıların Instagram’daki tek mesajlara ek olarak tüm sohbetleri de rapor edebileceğini ve Instagram ve Messenger’da zaten başka yerlerde engellenmiş hesaplara dayalı olarak proaktif engelleme önerileri alabileceğini söyledi.

Tüm bu birlikte çalışabilirlik, Facebook’un yeni Hesap Merkezi portalı üzerinden yürütülüyor; bu portal, temelde kullanıcıların Facebook, Instagram ve Messenger hesaplarını çapraz gönderi ve iletişim için bağlayabilecekleri bir merkez görevi görüyor.

Sunulan yeni güncelleme ile Instagram DM sembolü Messenger ikonuna dönüşürken, Instagram kullanıcıları Messenger mesajlarını Instagram üzerinden de yönetmiş olacak. Şirketin mesajlaşma uygulamasına 10 yeni özellik daha eklediğini söyleyelim.

Facebook Messenger ve Instagram Mesajları Birleşti

Tasarımda da Bir Takım Dokunuşlar Mevcut

Bu güncellemeyle, Facebook’un nihai nihai hedefi, herkese açık bir sosyal ağ topluluğunu WhatsApp’taki özel mesajlaşmanın samimiyeti ve güvenliğiyle harmanlayan gizlilik odaklı bir sosyal platform oluşturmaktır. Bir yıl önce Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin birçok hizmetini gizlilik odaklı bir mesajlaşma yaklaşımı ile yeniden inşa etme planlarının ana hatlarını açıkladı.

Zuckerberg o sırada Facebook’un mesajlaşma hizmetlerini daha birlikte çalışabilir, kısa ömürlü ve uçtan uca şifrelemeyle yeniden düzenleyeceğini söyledi.

Amacının, insanlara özel mesajları ve ne kadar süreyle saklandıkları üzerinde daha fazla kontrol sağlamak, insanların paylaştığı içeriğin kalıcılığını azaltmak ve Messenger, Instagram ve WhatsApp platformları arasında mesajlaşma birlikte çalışabilirliği eklemek olduğunu söyledi.

“Bunu WhatsApp’ı geliştirdiğimiz şekilde inşa etmeyi planlıyoruz: en temel ve özel kullanım alanına odaklanın – mesajlaşma – mümkün olduğunca güvenli hale getirin ve ardından insanların bunun üzerine etkileşimde bulunmaları için daha fazla yol geliştirin Zuckerberg  geçen yıl bir  blog yazısında, aramalar, görüntülü sohbetler, gruplar, hikayeler, işletmeler, ödemeler, ticaret ve nihayetinde diğer pek çok özel hizmet türü için bir platform, “dedi.

Zuckerberg, önemli birlikte çalışabilirlik özelliklerinden bazılarının bugün kullanıma sunulduğunu, ancak teknik girişimin nihayetinde yıllar alacağını söyledi.

Facebook Messenger ve Instagram Mesajları Birleşti

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu