TeknoDiot
     
     
     

Facebook, Kripto Para ve Dijital Cüzdanını Tanıttı

Facebook, Kripto Para ve Dijital Cüzdanını Tanıttı

Dünyanın en büyük sosyal medya devi Facebook kendi kripto para birimini ve dijital cüzdanını tanıttı.

ABD merkezli sosyal medya devi Facebook, kendi kripto para birimi olan Libra ve dijital cüzdan Calibra‘yı tanıttı. Libra ve Calibra  2020 yılında piyasaya sürüleceğini duyurdu.

The Wall Street Journal’da geçen hafta yer alan haberde Facebook’un Haziran ayı içinde kendi kripto para birimini piyasaya sürmeye hazırlandığı, aralarında Visa, Mastercard, Uber ve PayPal’in bulunduğu birçok şirketin desteğini aldığı belirtilmişti. Konuyla ilgili haberlerde ayrıca, söz konusu kripto para biriminin Libra adıyla piyasaya sürüleceği ve yönetiminden sosyal medya şirketinin değil, şirketlerin oluşturduğu konsorsiyumun sorumlu olacağı ileri sürülmüştü.

Facebook kripto para: Libra

Facebook, Kripto Para ve Dijital Cüzdanını Tanıttı

Facebook’tan Salı günü yapılan açıklamaya göre, kripto para birimi Libra ve dijital cüzdan Calibra 2020 yılında piyasaya sürülecek ve Calibra, “Messenger ve Whatsapp’ta bağımsız bir uygulama” olacak.

Yapılan açıklamalara göre Libra’nın hedefi, milyarlarca insanın kullanabileceği basit küresel bir para birimi ve finansal altyapı oluşturmaktır.

Açıklamada, Libra gözetiminden aralarında Visa, Mastercard, Uber, Vodafone, Spotify ve ebay gibi 28 şirketin yer aldığı “Libra Konsorsiyumu”nun sorumlu olacağı da belirtildi. Facebook blockchain birimi başkanı David Marcus, “Libra, dünya genelinde milyarlarca insana daha kapsayıcı ve açık bir finansal ekosisteme erişim olanağı sunuyor” dedi ve ekledi:

“Eğer 50 dolar değerinde Libra satın alırsanız, bu 50 dolarlık yatırımınız doğrudan Libra Rezervi’ne gidecek. Libra Rezervi, fiyat istikrarının sağlanması ve Libra’nın piyasadaki dijital para birimlerinin aksine geleneksel para birimleri gibi işlem görmesi için tasarlandı. Libra’nın büyük bir adaptasyon avantajı var. Birçok güvenilir şirket bu yolculuğumuzda bize katıldı, bu sebeple Libra’nın yaygınlaşması yüksek bir olasılık.”

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Google, Doktorların ve Hastaların Sağlık Bilgileri İçin Yeni Teknolojisini Tanıttı

Buğra Noyan

LG K41S, K51S ve K61 Resmi Olarak Tanıtıldı!

Hüseyin Ceylan

iPhone 8 Plus vs Galaxy Note 8 Hız Testi

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.