Tiktok Takipçi Satın Al

Facebook, Koronavirüs Salgınının Dağılımını Gösteren Bir Haritasını Oluşturdu

Facebook anketine dayanarak koronavirüs dağılımının bir haritasını oluşturdu.

Anketine göre Facebook, koronavirüs dağılımının bir haritasını oluşturdu. Gelecekte hastaneye yatış sayısını tahmin etmeye yardımcı olacak.


Facebook, Carnegie Mellon Üniversitesi’nden araştırmacılarla birlikte, koronavirüsün ABD’ye yayılmasını tahmin etmeye yardımcı olacak etkileşimli bir harita oluşturdu. Platform, COVID-19 semptomları ve onaylanmış vakaları olan kullanıcılar hakkındaki verileri görüntüler. Facebook’un anketinden topladığı bazı bilgiler.

Bir sosyal ağ araştırmasında, kullanıcılardan kendilerinin veya aile üyelerinden birinin son 24 saat içinde yaşadıkları COVID-19 semptomları hakkında konuşmaları istendi. Geliştiriciler, bu tür araştırmaların yerel hastanelerin ve tıp profesyonellerinin potansiyel hastaneye yatış sayısını önceden tahmin etmelerine izin vereceğinden emindir.

Gerekli veriler daha hızlı ulaştırılacak!

Facebook, Koronavirüs Salgınının Dağılımını Gösteren Bir Haritasını Oluşturdu

Yayınlanan yazıda Washington Post, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ile yardım araştırmacı ve kamu sağlığı yetkililerine sosyal ağ virüsü yanıt verdiklerini gerekli verilerin elde söyledi.

“Dünya daha önce pandemi ile karşı karşıya kaldı, ancak bu sefer yeni bir süper gücümüz var: veri toplama ve paylaşma yeteneği” dedi. “Eğer kullanırsak, sağlık krizinin üstesinden gelmeye ve iyileşme yoluna başlamaya yardımcı olacaktır.”

Şimdi dünyanın 185 ülkesinde, bu enfeksiyonla yaklaşık 2.42 milyon enfeksiyon vakası var. Tüm vakaların% 80’i on ülkede gerçekleşmektedir – ABD, İspanya, İtalya, Fransa, Almanya, İngiltere, Türkiye, Çin, İran ve Rusya. Aynı zamanda, virüsün geldiği Çin’de, salgında önemli bir azalma var. 2019’un sonundan bu yana, 166 bin kişi koronavirüs enfeksiyonundan öldü, 635 binden fazla insan tedavi edildi. Rusya’da koronavirüs enfeksiyonu olan toplam 47120 hasta var, 405 hasta öldü, 3.446 tedavi edildi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu