Tiktok Takipçi Satın Al

Facebook Eylül’den İtibaren Yeni Tasarıma Geçiyor!

Facebook, bir süredir kullanıcılar tarafından denenen mobil tasarımlara benzeyen yeni tasarıma geçişi eylül ayında yapacağını duyurdu. Böylece artık eski klasik tasarıma erişim olmayacak.

Facebook’un yeni arayüzü mart ayından itibaren birçok kullanıcı tarafından kullanılabilir olmuştu. Yeni arayüze baktığımızda birçok yönüyle mobil bir uygulama tasarımı havası veriyor. İnsanlar günümüzde mobilden çok fazla sosyal medyaya girdiği için Facebook web sayfasını da böyle tasarlamış olabilir.


Facebook’un “klasik” arayüz tasarımı, üstteki ikonik barın bulunduğu arayüz, Eylül ayında tamamen ortadan kalkıyor. Facebook destek sayfası, herkesin yakında yeni tasarıma sahip olacağını söyledi. Mart’tan itibaren dağıtılan yeni arayüzü kullanırken alışamayan birçok kişi eski arayüze dönebiliyordu. Eski arayüze dönebildiğimiz buton bizi “klasik Facebook’un Eylül ayından itibaren artık kullanılamayacağı” konusunda uyarıyor.

Yeni tasarım, geçen yıl Facebook’un geliştirici konferansında duyurulmuştu ve başlangıçta hizmet iOS ve Android uygulamalarında kullanıma sunulmuştu. Mart ayında, isteğe bağlı bir özellik olarak masaüstünde yaygın bir sürüm halini aldı ve böylece insanlar isterlerse eski tasarımı kullanmaya devam etme özgürlüğüne kavuşmuştu. Fakat Eylül ayına gelince, eski tasarım tamamen ortadan kalkacak.

Yeni Tasarım Eylül’de Artık Klasik Tasarım Yok!

Facebook Eylül'den İtibaren Yeni Tasarıma Geçiyor!

Yeni tasarıma şahsen ben alışamadım ve eski tasarıma geri dönüş yapmıştım. Şu an başka bir profilden geri bildirim yap tuşuna bastıktan sonra Türkçe arayüzde “Eylül ayında klasik Facebook deneyimi bitecek.” yazısıyla karşılaşmasam da yabancı basında dolanan yazı tam olarak bu şekilde.

Yeni arayüz, Facebook’un web arayüzünde alışık olduğumuzdan çok farklı bir değişim. Çok daha temiz, çok daha fazla beyaz alan içeriyor ve fazla beyaz alana tilt olan insanlar için karanlık bir modu da kendiliğinden geliyor. İşlevsel olarak, grup özelliklerine daha fazla odaklanılmış ve Facebook’un Watch, Marketplace ve Oyun bölümlerinin bağlantılarını üst gezinme çubuğunda belirgin bir şekilde görüntüleyebiliyorsunuz. Bunlar Facebook’ta son zamanlarda en çok kullanılan sekmeler o yüzden hızlıca gezmek için çok iyi olmuş diyebiliriz.

Geçmişteki dağınık görünüme kıyasla çok ihtiyaç duyulan bir güncelleme olmuş, ancak alışılmışın dışında olduğu için çok kişiyi zorlayabilir. Bu değişim gene de kaybettiği kullanıcıları bence getirmeyecek ama yine de iyi bir değişim denilebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu