Facebook, Evden Çalışmaya Devam Dedi!

Korona Virüs vakalarının azalmıyor oluşu Facebook’u evden çalışmaya devam ettiriyor!

Geçtiğimiz günlerde Facebook, New York’ta 67 bin metrekare ofis kiralamıştı. Bu durumu gören birçok kişi Facebook’un ofis çalışmalarına döneceğini düşünüyordu. Uzun zamandır evden çalışan Facebook’tan gelen bu hamle muhtemelen daha önceden planlanan bir durum. Fakat böyle bir dönemde bu kiralamanın yapılması ne kadar doğru tartışmaya açık bir durum, tabi!

Facebook mart ayında patlama yapan korona virüsün ilk dönemlerinden beri 48 bin çalışanının neredeyse tamamını uzaktan çalıştırıyor. Şirket bu çalışma sistemini sene sonuna kadar devam etmeyi zaten planlıyordu. Fakat gelişmelere bakacak olursak; korona virüsün azalmayışı, insanların evden de verimli çalışıyor oluşu ve diğer büyük teknoloji şirketlerinin evden çalışmaya devam etmesiyle bu kararın ortaya çıktığını düşünüyoruz.

Facebook basın sözcüsü evden çalışma kararını açıkladı!

Facebook, Evden Çalışmaya Devam Dedi!

Facebook basın sözcüsü Nneka Norville olayla ilgili şu açıklamalarda bulundu: Sağlık ve hükümet uzmanlarının tavsiyeleriyle ve kendi yönetim kurulumuzun tartışmaları neticesinde aldığımız kararlara dayanarak 48 bin çalışanımızın Temmuz 2021’e kadar evden çalışma sistemiyle gönüllü olarak çalışmalarına izin veriyoruz. Ayrıca çalışanlarımıza ofis, mobilya malzemeleri ihtiyaçlarını giderebilmesi için 1000 dolar destek vereceğimizi buradan bildiriyoruz.

İLGİLİ İÇERİK:  Vaillant Servis İstanbul
Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu