Tiktok Takipçi Satın Al

ESIC, forZe Koçu LMBT’nin Yasaklama İtirazına Yanıt Vermedi

forZe koçu Sergey “LMBT” Bezhanov, Espor Dürüstlük Komisyonu’nun IEM Beijing Haidian 2020 açık elemelerinde maçtan önce itirazlarına yanıt vermediğini tweetledi.

LMBT, sosyal medyaya gitti ve komisyonla ilgili hayal kırıklığını, birkaç itiraz göndermesine rağmen yanıt almadığını söyleyerek serbest bıraktı. ForZe koçunun yasağı, ESIC’in CSGO koçluk istismarı hakkındaki raporunun yayınlanmasından kaynaklandı.


Rapor 37 koçun ESIC üye etkinliklerinden yasaklanmasıyla sonuçlandı. IEM olayları bu listede yer alıyor ve LMBT, yasağının haksız olduğuna inanmasına rağmen kurallara uyduğunu söylüyor.

Bugün takım açık kalitede oynuyor ve boyz ile TS’de bile olmamak oldukça zor, ancak @ESIC_Official herhangi bir temyiz e-postasına cevap vermedi ve yapacaklarından bile emin değilim? Aslında, orada bir taş delil olmasına rahmen.

Listenin kamuoyuna açıklanmasından kısa bir süre sonra forZe, ESIC’nin raporunda bahsettiği dört vakanın üçünde LMBT’nin masumiyetini kanıtlayabileceğini iddia eden bir basın açıklaması yaptı. ForZe’nin kamuoyuna yaptığı açıklamayla, çoğu kişi ESIC’nin bilgileri doğrulamak için hızlı hareket edeceğini varsaydı. Maalesef LMBT için ESIC e-postayı kaçırmış görünüyor. Komisyon, tweet’ten kısa bir süre sonra forZe’nin koçuna kısa süre içinde bir e-posta beklemesi gerektiğini söyleyerek yanıt verdi.

ESIC, CSGO koçluk itirazlarını hızlı bir şekilde değerlendirmek için personel eksik olabilir

ESIC, forZe Koçu LMBT'nin Yasaklama İtirazına Yanıt Vermedi

Olay, ESIC’nin bu gibi gelişmelere tepki verecek kadar iyi bir kadroya sahip olup olmadığı sorusunu gündeme getiriyor. İlk soruşturma deneyimli Counter-Strike: Global Offensive hakemleri tarafından yapılırken, ESIC hizmetlerini birçok turnuva operatörüne sunmaktadır.

Komisyonun personeli LMBT’ler gibi konularla ilgilenmek için görevlendirip ayırmadığı bilinmemektedir. İstismarı başlangıçta ortaya çıkaran iki hakemi işe alma kararı, ESIC’nin dosyaları açabilecek ve bunları orijinal kanıtlarla karşılaştırabilecek kalıcı bir kadroya sahip olmaması olasılığına işaret ediyor.

Bu korkutucu bir olasılık, özellikle ESIC en büyük turnuva organizatörlerinin ev sahipliği yaptığı herhangi bir etkinlikten oyuncuları ve koçları yasaklama gücüne sahipse. LMBT, ESIC’in yanıt vermemesi konusunda yorum yapmadı ve temyiz başvurusuna bir yanıt aldığını da söylemedi. ESIC, orijinal raporu teslim ettiğinde kaslarını esnetti, ancak LMBT’nin temyizini kontrol etmede ne kadar yavaş davrandığı göz önüne alındığında, komisyonun büyük ölçekte bir şeyi ele alıp alamayacağını düşünürken CSGO organizasyonlarını duraklatmalıdır.

ESIC, forZe Koçu LMBT'nin Yasaklama İtirazına Yanıt Vermedi

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu