Tiktok Takipçi Satın Al

En Kolay Web Sitesi Tasarımı Oluşturma

Web sitesi tasarımının ilk aşamasında hizmetinizin ne olduğunu, hangi kitleye hitap etmek istediğinizi, işinizin amacını ve ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Bu unsurları temel olarak planladığınızda, web sitenizin tasarımını oluştururken daha hızlı ilerlersiniz.

Site içerisinde tüketiciye sunacağınız hizmetin alanına uygun tema ve görseller eklemeniz gerekmektedir. Örneğin, site içerisinde e-ticaret yapacaksanız, ürünlerin görsellerini kullanmak tüketicinin markaya olan bakışını olumlu yönde etkiler. Markanız için en uygun temayı seçtikten sonra hizmetiniz ve ürününüz oldukça profesyonel gözükecek ve bu da markanızın büyümesine katkıda bulunacaktır. Markanızın göze çarpacak olan ilk sayfasını son derece dikkat çekici şablonlardan seçerek, ziyaretçinin merak duygusu uyandırmak işinizi olumlu etkiler.


Tasarımın iç kısımlarına uygun görsel seçerken ürünlerinizi veya hizmetlerinizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Ürününüzün görselini koyarak en açıklayıcı şekilde özelliklerini belirtmek, tüketicinin satın alma alışkanlığını olumlu yönde etkilemektedir. Bu da satış ihtimalini arttırarak markanın büyümesine katkıda bulunur.

Natro’nun 100’den fazla seçeneğe sahip tasarımları ve temaları sayesinde dakikalar içerisinde profesyonel bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Profesyonel web sitesi tasarımları, sadece bilgisayar üzerinden erişen kullanıcılar için değil mobil ziyaretçilerin erişimine de uygundur. Başlangıç aşamasında ihtiyaçlarınıza uygun hazırlanmış web sitesi tasarımları kullanabilirsiniz. Dilerseniz kullanmaya başladıktan sonra tasarımını güncellemeye devam edebilirsiniz. Kullandığınız süre boyunca ziyaretçilerden aldığınız geri dönüşlere göre tasarımı veya temayı güncelleyerek daha modern bir site görünümü oluşturabilirsiniz.

En Kolay Web Sitesi Tasarımı Oluşturma

Web Site Tasarımında Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Bir ziyaretçi herhangi bir web sitesine girdiğinde dikkatini çeken ilk faktör sitenin tasarımında kullanılan renkler olmaktadır. Web site içerisinde kullanılan renkler doğrudan ziyaretçinin zihnini etkileyebilir. Bu nedenle markalar genellikle kırmızı veya turuncu gibi dikkat çekici renkler tercih ederler. Web sitenin başarılı olması, daha fazla ziyaretçi çekebilmesi ve satışlarını arttırabilmesi için en önemli unsurlardan biri kullanıcıların görsel zevkine hitap etmesidir. Site tasarımında kullanılan renk kombinasyonları ziyaretçilerin görsel zevkine uygun olduğunda siteye gün içerisinde giren ziyaretçi sayısı büyük oranda artış gösterebilir.

Renkleri birbirine uygun şekilde seçerek hedef kitlenize hizmetlerinizi ve ürünlerinizi doğru şekilde tanıtabilirsiniz. Bu sayede hem web sitenizi hem de markanızı başarıya ulaştırabilirsiniz. Ancak renk seçeneklerinizi çok fazla arttırmadan minimum sayıda renk seçmelisiniz. Site içerisinde çok fazla renk kullanmak, göz yorar ve ziyaretçinin sitede çok fazla durmadan çıkmasına neden olabilir. Web sitesi tasarımı içerisinde sade renkler kullanıp ürünün veya hizmetin olduğu alanlara çarpıcı renkler tercih ederek de ziyaretçinin odaklanmasını sağlayabilirsiniz.

Web sitesi içerisinde kullanılacak renk konusunda kararsız kalıyorsanız, Natro’nun web sitesi tasarımlarından birini tercih edebilirsiniz. Web sitesi tasarımında bulunurken markanızın logosundaki renkleri kullanarak markayla bütünleşmiş bir görüntü de yakalayabilirsiniz.

Web Sitesi Tasarım Araçları Nelerdir?

Web tasarımı yapmak alanında profesyonel kişiler için hızlı bir süreç olabilirken, henüz bu konuda bilgisi olmayan kişiler için oldukça zorlu bir süreç olabilir. Web site tasarımı alanında tecrübesiz biriyseniz markanız veya kişisel sayfanızın web sitesini tasarlarken yararlanabileceğiniz araçları kullanabilirsiniz.

Basit bir şekilde ve düşük maliyetle web sitesi tasarımı yapabilmek için ücretsiz tasarım araçları bulunmaktadır. Ancak ücretsiz tasarım araçlarıyla oluşturduğunuz web sitesi başlangıç aşamasında markanıza yardımcı olur. Markanın bilinirliği arttıktan sonra işinizi ve hizmetlerinizi geliştirmek, satışlarınızı arttırmak veya daha fazla ziyaretçiye ulaşmak için profesyonel şekilde kurulmuş web sitesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Çünkü profesyonel tasarıma sahip olan web siteleri kullanıcılara güven verip ürünü satın almalarına imkân verir.

Web sitesi tasarımında markanızı profesyonel göstermek için Natro’nun web site tasarımlarını tercih edebilirsiniz. Web site tasarımlarını tercih ettiğinizde paket içerisindeki pek çok avantajdan yararlanabilirsiniz. Geniş web sitesi tasarımlarından birini seçtikten sonra sizden istenen kişisel bilgileri girerek dakikalar içerisinde web sitesine sahip olabilirsiniz. Hızlı bir şekilde sahip olduğunuz web sitenizi istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz. Dakikalar içerisinde tasarımını seçip kullanmaya başladığınız web sitenizin tasarımı, markanızın profesyonelliğini gösterir.           Bu da gün içerisinde siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin sayısını artırır ve daha bilinir bir marka olma yolunda ilerlemenize yardımcı olur. Web sitenizi kullanıcıya açtıktan sonra hedef kitlenizin genişleyerek şekillenmesi sonucunda tasarım planlamanızı da teknik bilgiye ihtiyaç duymadan değiştirebilirsiniz.

En Kolay Web Sitesi Tasarımı Oluşturma

Web Sitesi Tasarımı

Web sitesi tasarımı yapılırken renklerin birbiriyle uyumu ve ziyaretçinin dikkatini çekecek kombinasyonlardan oluşması oldukça önemlidir. Ancak ziyaretçinin sitede gezinirken sıkılmaması ve tekrar siteyi ziyaret edebilmesi için asıl önemli olan aradığı her şeyi kolaylıkla bulabilmesidir. Kullanıcıların dikkat süresinin günümüzde giderek azalmasından dolayı aradığı ürünü ve hizmeti hızlı bir şekilde bulabilmesi önemlidir. Ziyaretçi aradığı her şeyi hızlı bulduğunda verilen hizmetten ve markadan memnun kalarak siteyi tekrar ziyaret etme oranı yükselir.

Tasarımın kolay olmasının sağladığı avantajlardan biri de ziyaretçinin tekrar aynı siteden alışveriş yapmasının yanında memnun kalmasından dolayı çevresindeki kullanıcılara da siteyi önermesidir. Web sitesinin ziyaretçi trafiği ve satış oranları kullanıcılar birbirine önerdikçe büyük bir ivmeyle artış gösterir.

Ürünlerin ve hizmetlerin kolay bulunmasının yanı sıra bilgileri güncel tutarak ziyaretçinin markaya olan güvenini taze tutmak da önemlidir. Bu da müşteriyle doğru ve hızlı bir iletişimden geçer. Bu sebeple müşterinin kolay ulaşabileceği iletişim kanalları bulunan bir tasarım tercih edebilirsiniz.

Web sitesi tasarımında kullanılan renkler ve her hizmetin hızlı bir şekilde bulunması markayı büyütür ancak sürekli sabit bir tasarımda kalmak sıkıcı bir görüntü oluşturabilir. Kullanıcıların geri dönüşleri doğrultusunda ve farklı renklerin popüler hale gelmesiyle sitede kullanılan renkleri değiştirebilirsiniz. Natro web sitesi tasarım paketlerini tercih ettiğinizde size verilen dilediğiniz zaman düzenleme hakkını kullanarak ziyaretçilerinize her zaman güncelliğini koruyan bir web sitesi tasarımı sunabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu