Tiktok Takipçi Satın Al

En İyi RYO Oyunları

Bugün sizlere en iyi RYO oyunları ve en iyi ryo oyunları listesi hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Detaylar makalemizde…


Zaman içerisinde gelişen bilgisayar oyunları, oyunculara son derece farklı birçok deneyim sunmaktadır. Ancak rol yapma oyunları oyuncuların doğrudan oyun içerisinde kendilerine farklı bir yer bulmalarını sağlamaktadır.

Rol yapma oyunları sağladığı karakterin oyuncu ile bütünleşmesine imkan tanımaktadır. Bu sayede oyuncu kendisini daha çok oyun içerisinde hissetmekte ve oyunun hikayesi boyunca kendisini oyun karakterinin içerisinde koymaktadır. İlk oyunların geliştirilmesinden bu zamana kadar birçok rol yapma oyunu piyasaya çıkmıştır. En iyi RYO oyunları ise şu şekilde sıralanabilir;

En İyi RYO Oyunları

Diablo 2

Blizzard firmasının oyun dünyasında bambaşka bir akım yarattığı Diablo 2 eşsiz bir rol yapma deneyimi sunuyor. Oyun son derece fantastik bir dünyaya sahip. İzometrik bakış açısı ile oynan oyun oyuncuya başlangıç aşamasında birçok farkı sınıf sunmakta.

Final Fantasy VI

İlk oyunu 1987 yılında piyasaya çıktığında tüm zamanların en çok satan video oyunlarından birisi olmuştur. Neredeyse her platformda sayısız oyun ile boy gösteren serinin rol yapma oyunları arasındaki en başarılı ürünlerinden bir tanesi Final Fantasy VI olmuştur.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Neredeyse her oyuncunun oyun kütüphanesinde yer almayı başaran Skyrim, oyun dünyasında kendisine büyük bir yer edinmiştir. En başarılı rol yapma oyunları arasında yer alan Skyrim sağladığı eşsiz maceralar ile oldukça uzun ve soluksuz bir dünyaya giriş yapmanıza imkan tanıyor. Her oyuncu kendi serüvenine dilediği gibi yön verebilmektedir.

The Witcher II: Assassins Of Kings

İlk Witcher hiç beklemediğimiz ufak bir sürpriz gibiydi. Polonya’dan çıkıp gelen oyun, 2007 senesinin tatlı şaşkınlıklarından birine sebep oldu; ama dürüst olalım, teknik olarak bir faciaydı. Kontrolleri çok kötüydü ve baştan aşağıya irili ufaklı bug’lar karşılıyordu sizi.

Dragon Ball Z: Kakarot

Açık dünya, aksiyon ve rol yapma özelliklerini başarılı bir şekilde içerisinde toplamayı başaran bu ürün, Goku ve diğer dövüşçülerin hikayesini en temelden yaşamayı başarabiliyorsunuz.

Pillars of Eternity II: Deadfire

PC oyuncularının uzun zamandır zevk alarak oynadığı rol yapma oyunlarından bir tanesi olan Pillars of Eternity II: Deadfire, 2020 senesi içerisinde konsollara gelecek. Bu sayede PlayStation 4 ve Xbox One konsollarının sahipleri de bu deneyimi yaşayabilecek.

Nioh 2

Aksiyon-rol yapma türünden ziyade Souls tarzındaki rol yapma oyunlarından hoşlanıyorsanız, başarılı Nioh serisinin ikinci oyunu, 2020 senesinde karşınıza çıkmış olacak.

Cyberpunk 2077

The Witcher 3: Wild Hunt ile video oyunu dünyasını sallamış olan CD Projekt RED, belki inanmayacaksınız ama Cyberpunk 2077 isimli yeni rol yapma oyununu 2020 senesinde oyuncuların karşısına çıkartacak.

Rust

Rust oyununu seveceksiniz. Ayrıca bu oyunda bolca hayatta kalma ve üs kurma mekanikleri de yer alıyor ki bu mekanikler sizi çok uzun süreler oyunda tutmaya yetecektir diye düşünüyoruz.

En İyi RYO Oyunları

En İyi RYO Oyunları

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu