Elon Musk'ın Çılgın Proje, Beyin-Bilgisayar Kontrol İkilemi! - TeknoDiot.com

Elon Musk’ın Çılgın Proje, Beyin-Bilgisayar Kontrol İkilemi!

Abone Ol 

Elon Musk’un Neuralink’in başlatılmasıyla ilgili araştırmacılar, beyin ve bilgisayarlar arasında bir iletişim bağlantısı kurmak istiyor.

2016 yılında kurulan Neuralink, insan beyinlerinin doğrudan bilgisayarlarla iletişim kurmasına izin verecek şekilde çalışıyor. Hedefler arasında hızlı transfer oranları ve hızlı tepkiler var, ancak yalnızca bir bağlantı kurmak ve faydalı bilgilerin nasıl değiştirileceğini bulmak çok büyük zorluklar sunuyor. Elon Musk'ın Çılgın Proje, Beyin-Bilgisayar  Kontrol İkilemi!

Olası bir yaklaşım, Neuralink ile ilişkili olduğu bildirilen araştırmacılar tarafından açıklanan bir fikir, bir dikiş makinesine benzeyen sistemle beyne yerleştirilen bir dizi içerir. Bu, bilim kurgu karakterlerinin beyninde bulacağınız, organik olarak yetiştirilen nanoteknolojik başlık. Musk şirketi, insanlara yapay zekanın gelişiyle bir tehdit olarak gördüğü teknolojiyi avantajı çevirmek amacıyla kuruldu. Neuralink’in nasıl ilerleyeceği belli değil, ama kesinlikle çoğumuz klavyelerin yerini alacak. Daha geniş çıkarımlara bakmak için iyi bir başlangıç ​​noktası.

Göz atın:   watchOS 6 Tanıtıldı! İşte watchOS 6 Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu