Elon Musk İstifa Etti

Elon Musk İstifa Etti!

Abone Ol 

Elon Musk istifa etti ve Tesla’nın CEO koltuğuna Robyn Denholm getirildi. Geçtiğimiz haftalarda Serbest Piyasalar Kurulu, Tesla hakkında dava açmıştı.

Bu olayın ardından şirket ve Elon Musk ayrı ayrı 120 milyon dolarlık cezalara çarptırılmıştı. Bu durumun sonucunda Elon Musk’ın üç yıllığına görevden ayrılması kararı alınarak cezalar düşürülmüştü.

Şirket yönetiminin aldığı karar ile birlikte, Musk’ın yerine en az üç yıllığına Robyn Denholm CEO olarak görev yapacak. Robyn Denholm, Avustralya’nın en büyük telekomünikasyon şirketi olan Telsra’nın Finans ve Strateji(CFO) sorumlusuydu. Telstra’daki altı aylık ön bildirim süresi dolduğu an itibariyle Tesla’daki görevine başlayacak.

[sp-related style=”light” id=”31972″]

Yeni CEO Robyn Denholm Kimdir?

Elon Musk İstifa Etti!

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

2014 yılından beri Tesla yönetim kurulunda bulunan Robyn Denholm, aynı zamanda 2017’den beri Telstra’nın CFO’luğunu yapıyor. Şirketin CEO’luğuna altı ay sonra başlayacak. Başladığı an itibariyle Telstra’daki görevini ve Tesla yönetim kurulundaki görevini bırakacak.

Tesla sözcüsü tarafından yapılan açıklamada Robyn Denholm’un yılda 300.000 dolar nakit para ve 8.000 adet hisse senedi opsiyonu alacağı belirtildi.

Göz atın:   Atari Video Oyun Temalı Oteller İnşa Etmek İstiyor!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.



Başa dön tuşu