Tiktok Takipçi Satın Al

Elon Musk: Daha Ucuz Tesla Yaklaşık Üç Yılda Hazır

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, Tesla pillerini daha ucuz ve daha güçlü hale getireceğini söylediği teknolojiyi açıkladı.

Elon Musk’ın ‘Pil Günü’ olarak adlandırdığı canlı bir sunumda, 25.000 dolarlık (19.600 £), tamamen özerk Tesla “yaklaşık üç yıl içinde” olasılığını da sattı.


“Uygun fiyatlı bir elektrikli otomobil yapmak her zaman hayalimiz olmuştur” dedi. Ancak haberler yatırımcıları heyecanlandırmadı ve 50 milyar dolar borsa değerinden silindi.

Ana duyuru, Tesla‘nın yeni büyük silindirik hücreleriydi. Yeni pillerin beş kat daha fazla enerji, altı kat daha fazla güç ve% 16 daha fazla sürüş menzili sağlayacağı iddia edildi.

Ancak açıklanan teknolojinin uygulanması muhtemelen yıllar alacaktır. Tesla’nın yaklaşımı, bataryayı aracın yapısının bir parçasını oluşturacak şekilde entegre etmeyi ve böylece bataryanın etkin ağırlığını azaltmayı içerir.

Uygun Fiyatlı Tesla Yolda

Elon Musk: Daha Ucuz Tesla Yaklaşık Üç Yılda Hazır

Konuşma, her biri Tesla Model 3‘te oturan 240 hissedarın önünde gerçekleşti. Daha ucuz Tesla’ların merkezinde, şirketin pilleri tasarlama biçimindeki yenilikler var verimliliklerini radikal bir şekilde artırıyor.

Geçen yıl kimya dalında lityum iyon piller üzerine yaptığı çalışmalardan dolayı Nobel Ödülü’ne layık görülen Prof Stanley Whittingham, BBC’ye “tüm fırsatların üstesinden gelmenin yüksek riskli, ancak yüksek kazançlı olduğunu” söyledi.

“Birçoğumuz aynı adımların gerekli olduğunu ileri sürdük, ancak Tesla’nın yatırımı var ve bunu gerçekleştirme isteği var. Başka kimsenin bunu yapmaya istekli olduğundan emin değiliz” dedi.

Musk ayrıca Panasonic ve LG Chem’dan pil satın almanın yanı sıra Tesla’nın kendisinin de üretmeye başlayacağını duyurdu.

Geçen yıl Nisan ayında Musk, Model 3 Tesla’da kullanılan Panasonic pillerinin tedarik edilmesiyle ilgili sorunları bizzat açıkladı. Temmuz ayında Musk, Tesla’nın araçlarını bu yılın sonuna kadar tamamen otonom hale getirebileceğini söyledi . Açıklama endüstri uzmanları tarafından şüpheyle karşılandı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu