AMD

Elon Musk, Beynimize Bilgisayar Koymak İstiyor!

Tamamen felç olmuş insanlara karşı en büyük zorluklardan biri, hareket etme yetenekleridir. Beyinlerimizi kullanarak kontrol edilebilecek cihazları yaratma çabaları olsa da, Elon Musk’un Neuralink şirketi, bilgisayarları aslında beynimize sokarak bir adım öteye gitmeyi düşünüyor.

Bu olay, esnek iplikler beynimize “dikilerek” yapılacaktır. Yivler, yerleşik sensörlerinin bilgi yakalayabildiği ve bir alıcıya gönderebildiği ve verileri kablosuz olarak iletebildiği insan saçı çapının dörtte birini ölçer. Şirketin hedeflerinden biri, sonuçta, bunun beyin hasarı veya diğer engelli hastaları cihazları kontrol etmelerine izin verecek çok daha gelişmiş bir beyin arayüzüyle sonuçlanabileceğidir.

Elon Musk, Beynimize Bilgisayar Koymak İstiyor!

Şirket ayrıca yapay zekaya bağlanacak beynin “üçüncül seviyesini” yaratabildiği, temel olarak insanların AI ile birleşmesini sağlayan, daha katı ve neredeyse bilim kurgu gibi uzun vadeli bir amacı var. Musk’a göre, “AI ile birleştirme seçeneğimizi etkin bir şekilde alabiliriz. Beyinle ilgili bir grup hastalığı çözdükten sonra, AI’nın varoluşsal tehdidinin azaltılması var. ”

Şirket şu ana kadar teknolojiyi fareler üzerinde test ediyor, ancak Neuralink gelecek yıl insan testine başlamayı hedefliyor, ancak bu testleri yapmaya başlamak için FDA sürecine başlamış olmalarına rağmen. Beynimizi “yükseltebilmemiz” ve AI ile bir araya gelmemizin muhtemelen bir süre olacağını hayal ediyoruz, ancak oldukça umut verici görünüyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ekipman çekilişi
TeknoDiot Oyuncu Ekipmanı ve Steam Cüzdan Kodu Çekilişi
GAMING EKİPMAN ÇEKİLİŞİ YAPIYORUZ!
ŞİMDİ KATIL!