Elon Musk, Beynimize Bilgisayar Koymak İstiyor! - TeknoDiot.com

Elon Musk, Beynimize Bilgisayar Koymak İstiyor!

Abone Ol 

Tamamen felç olmuş insanlara karşı en büyük zorluklardan biri, hareket etme yetenekleridir. Beyinlerimizi kullanarak kontrol edilebilecek cihazları yaratma çabaları olsa da, Elon Musk’un Neuralink şirketi, bilgisayarları aslında beynimize sokarak bir adım öteye gitmeyi düşünüyor.

takipçi satın al
takipçi satın al

Bu olay, esnek iplikler beynimize “dikilerek” yapılacaktır. Yivler, yerleşik sensörlerinin bilgi yakalayabildiği ve bir alıcıya gönderebildiği ve verileri kablosuz olarak iletebildiği insan saçı çapının dörtte birini ölçer. Şirketin hedeflerinden biri, sonuçta, bunun beyin hasarı veya diğer engelli hastaları cihazları kontrol etmelerine izin verecek çok daha gelişmiş bir beyin arayüzüyle sonuçlanabileceğidir.

Elon Musk, Beynimize Bilgisayar Koymak İstiyor!

Şirket ayrıca yapay zekaya bağlanacak beynin “üçüncül seviyesini” yaratabildiği, temel olarak insanların AI ile birleşmesini sağlayan, daha katı ve neredeyse bilim kurgu gibi uzun vadeli bir amacı var. Musk’a göre, “AI ile birleştirme seçeneğimizi etkin bir şekilde alabiliriz. Beyinle ilgili bir grup hastalığı çözdükten sonra, AI’nın varoluşsal tehdidinin azaltılması var. ”

Şirket şu ana kadar teknolojiyi fareler üzerinde test ediyor, ancak Neuralink gelecek yıl insan testine başlamayı hedefliyor, ancak bu testleri yapmaya başlamak için FDA sürecine başlamış olmalarına rağmen. Beynimizi “yükseltebilmemiz” ve AI ile bir araya gelmemizin muhtemelen bir süre olacağını hayal ediyoruz, ancak oldukça umut verici görünüyor.

Göz atın:   ESET, 2020 İçin Dijital Güvenlik Yazılımlarını Piyasaya Sundu

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu