Tiktok Takipçi Satın Al

Elazığ’da Satılık Daire Arayanlara Tüyolar

Konut fiyatlarında önemli oranda artışa sahip olan kentlerden Elazığ, satılık daire açısından farklı birçok değişkene sahip.

Son 1 yıl içinde fiyat artış oranında kendi rekorunu kıran Elazığ’da satılık evler neden bu denli pahalandı? Bölgedeki emlak reflekslerini incelediğimiz bu yazıda, Elazığ satılık ev fiyatlarına ve emlak trendlerine göz atabilirsiniz.


Elazığ satılık daire fiyatları

Elazığ’da konut projelerinin yükselmesiyle son yıllarda önemli oranda bir hareketlilik görülüyor. Bununla birlikte son 1 yılda satılık konut fiyatlarında yüzde 1,47 oranında artış görülüyor. Fiyatlardaki bu artış oranı; İstanbul da dahil pek çok büyük şehrin üzerinde. Zingat Bölge Raporu verilerine göre fiyatlardaki yükselişle birçok şehrin önüne geçen Elazığ’da 100 metrekarelik dairenin ortalama fiyatı şimdilerde 115 bin 807 TL civarında seyrediyor. Elazığ satılık evler 86 bin 855 TL’den başlıyor maksimum 144 bin 759 TL’ye kadar uzanıyor. Buna paralel olarak; fiyatlarda yıllara göre artış oranları da 2013 yılından beri yükselme eğiliminde görülüyor. 2016 – 2017 yılları arasında bir durgunluk yaşansa da 2017’nin ilk aylarından itibaren ciddi bir artış söz konusu.Elazığ’da Satılık Daire Arayanlara Tüyolar

Elazığ’da satılık daire fiyatları neden arttı?

Elazığ son yıllarda kentsel dönüşümle modern yüzüne kavuştu. Proje kapsamında eski apartman ve evler yıkılarak kente yakışır modern ve sağlam konular inşa edildi. Belediye ve inşaat firmalarının yürüttüğü çalışmalar doğrultusunda, konut sayısı arttı. Bu da Elazığ emlak sektörüne büyük bir ivme kazandırdı, fiyatların da armasını sağladı.

Yatırım Özelinde Elazığ

Yeni projelerle önemli atılımlara yelken açan Elazığ’da satılık daireler çok kısa bir zaman diliminde kiralanabiliyor ve amortisman süresiyle de yatırımcıların dikkatini çekiyor. Elazığ satılık daireler yatırımcıya 21 yıllık sürede geri dönüş sağlıyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerinde 100 metrekare daire için bölgede ortalama kira fiyatı 468 TL. Elazığ kiralık daire fiyatları minimum 351 TL’den başlıyor ve 585 TL’ye kadar uzanıyor. Apartmanın yapısı, kullanılan malzeme ve konumu fiyatı belirleyen temel unsurlar. Yine Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, kiralık daire fiyatlarında önemli artışlar yaşanırken sadece bir yıl içinde artış oranı yüzde 1.47 dolaylarında. Bundan dolayı da Elazığ’da satılık daire alımları sonrasında yatırımcılar evlerini kiraya vererek ciddi bir gelir elde edebiliyorlar.

Elazığ’da Yaşam

578 bin 789 kişinin yaşadığı Elazığ, yıl boyunca göç alan şehirlerimiz arasında. Son bir yılda yüzde 0,78 oranında nüfusunu arttıran Elazığ, göç almaya devam ediyor. B sınıfı sosyo ekonomik sevide bulunan Elazığ’da gelişmişlik düzeyi de son yıllarda önemli oranda artış gösterdi. Özellikle sanayi alanında yapılan yatırımlar, şehrin gelişmesinin ana faktörü. Bölgede bulunan Fırat Üniversitesi’nin de elbette bunda payı var. Kültürel aktivite anlamında geleneksel bir yaklaşım içeren Elazığ’da birçok kültür merkezi bulunuyor.

Tüm Elazığ satılık daireler için tıklayın.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu