Tiktok Takipçi Satın Al

Ekran Kaydı Sonunda Android 11 ile Geldi!

Ekran kaydı Android 11 ile birlikte geri döndü ve bu kez gerçekten çalışmaktadır.

Ekran kaydı nihayet geçen yıl Android 10’da yerel bir özellik olarak ortaya çıktı. Ne yazık ki, oldukça kötü yorum aldı ve Google sonunda devre dışı bıraktı. Şimdi yeni Android 11 geliştirici önizlemesinde bulabilirsiniz.


Ekran Kaydı Sonunda Android 11 ile Geldi!

Şu anda, dahili ses kaydedemiyor ve kayıt cihazını Hızlı Ayarlar geçişinden başlatma arasında biraz gecikme var. Bunun potansiyel bir açıklaması var. Android 10’da manuel olarak etkinleştirildiğinde, yerleşik ekran kaydedicinin, başlatıldığında kayıt sırasında ses kaydetmek isteyip istemediğinizi soran bir bildirim göstermesi gerekir. Bu Android 11‘de gerçekleşmiyor ve eksik iletişim kutusu hem ses eksikliği hem de gecikme için suçlanıyor olabilir belki de gelecekteki bir sürümde görünecektir.

Ekran Kaydı Sonunda Android 11 ile Geldi! Ekran Kaydı Sonunda Android 11 ile Geldi!

Yeni Ekran Kaydı kutucuğuna dokunursanız, yukarıda gördüğünüz komut istemi görünür. “Şimdi başla” ya hafifçe vurun, birkaç saniye gecikmeden sonra kayıt başlar, kalıcı bir bildirim görünür ve durum çubuğunda kırmızı renkli bir Chromecast bildirim simgesi görünür. Devam eden bildirim birkaç kontrol sunar: “Dur”, “Duraklat” ve “İptal”, hepsi oldukça açıklayıcıdır. Android 11’de eklenen yenileme hızı göstergesi de kayıt sırasında biraz sıkıyor olabilir.

Android 11‘in Google’ın geçen yıldan beri yerleşik ekran kaydediciyi etkinleştireceğini ve muhtemelen geri kalan sorunları sonraki önizleme sürümlerinde düzeltileceğini düşünüyor. Tekrar devre dışı bırakmazlar diye umuyoruz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu