Tiktok Takipçi Satın Al

E-Fatura Entegratör Nedir ve Nasıl Seçilmelidir?

E-fatura Entegratör, e- faturaları mükelleflerinin adına oluşturulabilen yetkili kimselere verilen isimdir.

Fatura bir malın bir bedel karşılığında alındığını gösteren ve yetkili kimseler tarafından düzenlenen resmi bir evraktır. Bir faturanın elektronik ortamda oluşturulmasına e-fatura adı verilmektedir.


Entegratörler Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yetkilendirilerek görevini yürüteceklerdir. Özel Entegratör kullanarak e-faturalarının oluşturulmasını isteyen kimseler ise, bir aktivasyon formu imzalayarak mali mühür ile birlikte bu durumu onayladıklarını ispat edeceklerdir.

E- Fatura Entegratörü Nasıl Seçilmelidir?

E-fatura Entegratörü seçimi sırasında, entegratörün GIB’in tüm koşullarını yerine getirdiğinden ve gereken yeterliliklere sahip olduğundan emin olunması gerekecektir.

E-fatura Entegratörü ile başarılı bir çalışma sürdürülebilmesi için pek çok veri veya kişisel bilgilerinizi Entegratör ile paylaşmanız gereklidir. Bu kapsamda kesinlikle güvenilir ve referansları güçlü bir kurum tercih edilmesi büyük önem taşıyacaktır. Aynı zamanda Entegratörünüzde E- fatura saklama hizmetinin bulunduğundan da emin olunmalıdır.

İlgili Makaleler

E-Fatura Entegratör Nedir ve Nasıl Seçilmelidir?

Geçmişe dönük faturalarınızın başarılı bir şekilde saklanabilmesi gerekli durumlarda çıkarılarak tüm işlemleriniz gerçekleşmesi için yarar sağlayacaktır. Seçilecek Entegratörün kurumsal bir isme sahip olması, finans konusunda donanımlı olması ve daima iş sürekliliğini sağlayabilmesi gerekecektir. Özellikle E- fatura bilgisinin yanı sıra E- belge sistemlerinde de yeterli bilgiye sahip olmalıdır.

Entegratörlerin müşterilerine sunmuş olduğu hizmet portalında farklı arayüz temaları kullanılmamalıdır. Bu kapsamda mobil uygulaması ve web sitesi aynı şekilde gün tasarlanmış olmalıdır. Entegratörün 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet verebilmesi ve kolay ulaşılabilmesi önemli ve gerekli özelliklerden bir tanesidir.

E-Fatura Entegratör Nedir ve Nasıl Seçilmelidir?

E-Fatura Entegratör Nedir ve Nasıl Seçilmelidir? E-Fatura Entegratör Nedir ve Nasıl Seçilmelidir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu