Samsung'un Telefonları Artık Kalın Olmayacak! - TeknoDiot.com

Samsung’un Nanoparçacık Metal Lensi Akıllı Telefonların Kalınlığını Azaltacak

Samsung, Telefon Kameralarını Daha İnce Yapabilecek Düz Süper Lens Geliştiriyor

Abone Ol 

Son zamanlarda, Güney Kore medyası Elec , Samsung Electro-Mechanics’in bir yöneticisinin şirketin bir metalens (diğer adıyla süper lens) geliştirdiğini söylediğini bildirdi.

Bu lens düz bir yapıya benziyor ama yüzeyinde nanoparçacıklar var. Yani ışığı kırma yeteneğine sahiptir. Lens prensibi Fresnel lensine benzer, ancak hassasiyet daha yüksek ve çok daha incedir.

Bir Samsung sözcüsü, şirketin süper bir lens geliştirdiğini söyledi. Bu gelişme, akıllı telefonlardaki kamera ünitelerini daha ince hale getirecek.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Temelde Fresnel lenslere benzeyen yeni gelişmeler, nanometre kalınlığında yüksek kaliteli optikler yaratmayı mümkün kılıyor.

Samsung’a göre, teknoloji şu anda üreticiler tarafından kullanılanlardan daha ince ve daha hafif akıllı telefon kameralarına izin verecek. Samsung metal lensleri seri üretime geçtiğinde, akıllı telefonların tipik dezavantajını ortadan kaldıracaklar – pahalı modeller için bile tipik olan kamera modülünün arka yüzeyin üzerindeki çıkıntıları.

Samsung'un Nanoparçacık Metal Lensi Akıllı Telefonların Kalınlığını Azaltacak

Şimdi şirket yeni teknolojiyi kendi üretiminde test ediyor. Bazı Çinli elektronik üreticileri de bu yönde gelişiyor.

Şirket, süperlenlerin yarı iletken çip teknolojisi kullanılarak seri üretildiğini söyledi. Gelen ışığın fazını modüle etmek için mikro-nano yüzey yapısına sahiptirler. Süper lens üretimi, geleneksel lens üretiminde kullanılan kalıplama işleminden farklıdır. Bu, üretkenlikte önemli bir artışa izin verir ve bu da bitmiş ürünün maliyetini azaltır.

Samsung'un Nanoparçacık Metal Lensi Akıllı Telefonların Kalınlığını Azaltacak Samsung'un Nanoparçacık Metal Lensi Akıllı Telefonların Kalınlığını Azaltacak Samsung'un Nanoparçacık Metal Lensi Akıllı Telefonların Kalınlığını Azaltacak Samsung'un Nanoparçacık Metal Lensi Akıllı Telefonların Kalınlığını Azaltacak Samsung'un Nanoparçacık Metal Lensi Akıllı Telefonların Kalınlığını Azaltacak Samsung'un Nanoparçacık Metal Lensi Akıllı Telefonların Kalınlığını Azaltacak Samsung'un Nanoparçacık Metal Lensi Akıllı Telefonların Kalınlığını Azaltacak Samsung'un Nanoparçacık Metal Lensi Akıllı Telefonların Kalınlığını Azaltacak Samsung'un Nanoparçacık Metal Lensi Akıllı Telefonların Kalınlığını Azaltacak Samsung'un Nanoparçacık Metal Lensi Akıllı Telefonların Kalınlığını Azaltacak Samsung'un Nanoparçacık Metal Lensi Akıllı Telefonların Kalınlığını Azaltacak Samsung'un Nanoparçacık Metal Lensi Akıllı Telefonların Kalınlığını Azaltacak

Göz atın:   Samsung, Galaxy A Serisi Yeni modelleri Galaxy A52 ve Galaxy A72’yi Tanıttı

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu