Tiktok Takipçi Satın Al

e-Devlet’de Yeni Hizmet: Tüm Ailenizin Soyağacını Görüntüleyin!

e-Devlet üzerinden soyunuzu sorgulayabilme imkanı sonunda geldi. Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sistemi turkiye.gov.tr üzerinden e-Devlet şifreniz ile giriş yaparak sorgulayabiliyorsunuz.

Artık Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü başlığı altında Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sekmesi getirildi. Yeni eklenen hizmet olan “Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama”dan dolayı şuanda resmi web sitesi çok yoğunluk olduğu için sitede yavaşlama söz konusu. Biz de kendi ailemizin soyağacına bakmak istedik ancak site gerçekten çok yavaş çalışmakta. Bu hizmet sayesinde Türkiye vatandaşları ailelerine ait tüm soyağacını kolayca görüntüleyebilecekler. Eskiden aile soyuna bakmak için müdürlüğe dava açarak bakabiliyordunuz ancak şimdi interaktfi ortamda soyunuzu sorgulayabiliyorsunuz.

[ilgiliicerik icerik_id=”11347”]

Peki Soyağacınızı Nasıl Sorgulayabilirsiniz?


İlk olarak turkiye.gov.tr üzerinden e-Devlet sistemine giriş yapınız. Girişin ardından “gerekiyorsa” nüfus bilgilerinizi güncelleyerek ilgili sekmeye ulaşmak. Bu sekmeye ulaştığınızda öncelikli olarak kendi nüfus bilgilerinizi görüyorsunuz. Burada, ilgili bilgileri kontrol ettikten sonraysa sağ üst köşeden “Belge Oluştur” sekmesine tıklamanız gerekiyor.aynı hizmetten yararlanmak istediği için, belge oluştururken hata alma gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sistemine buradan ulaşabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu