TeknoDiot
     
     
     

e-Devlet’de Yeni Hizmet: Tüm Ailenizin Soyağacını Görüntüleyin!

e-Devlet'de Yeni Hizmet: Tüm Ailenizin Soyağacını Görüntüleyin!

e-Devlet üzerinden soyunuzu sorgulayabilme imkanı sonunda geldi. Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sistemi turkiye.gov.tr üzerinden e-Devlet şifreniz ile giriş yaparak sorgulayabiliyorsunuz.

Artık Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü başlığı altında Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sekmesi getirildi. Yeni eklenen hizmet olan “Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama”dan dolayı şuanda resmi web sitesi çok yoğunluk olduğu için sitede yavaşlama söz konusu. Biz de kendi ailemizin soyağacına bakmak istedik ancak site gerçekten çok yavaş çalışmakta. Bu hizmet sayesinde Türkiye vatandaşları ailelerine ait tüm soyağacını kolayca görüntüleyebilecekler. Eskiden aile soyuna bakmak için müdürlüğe dava açarak bakabiliyordunuz ancak şimdi interaktfi ortamda soyunuzu sorgulayabiliyorsunuz.

[ilgiliicerik icerik_id=”11347”]

Peki Soyağacınızı Nasıl Sorgulayabilirsiniz?

İlk olarak turkiye.gov.tr üzerinden e-Devlet sistemine giriş yapınız. Girişin ardından “gerekiyorsa” nüfus bilgilerinizi güncelleyerek ilgili sekmeye ulaşmak. Bu sekmeye ulaştığınızda öncelikli olarak kendi nüfus bilgilerinizi görüyorsunuz. Burada, ilgili bilgileri kontrol ettikten sonraysa sağ üst köşeden “Belge Oluştur” sekmesine tıklamanız gerekiyor.aynı hizmetten yararlanmak istediği için, belge oluştururken hata alma gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sistemine buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


‘Hadi’ ile BiP’ten 30 Ağustos’ta 30.000 TL Ödül

Buğra Noyan

F-Secure Şirketi Hacker’ların En Çok Denediği Şifreleri Açıkladı!

Burak Dal

Firefox, VPN Uygulamasını Android İçin Yayınladı

Buğra Noyan

1 yorum

Avatar
Muhammed Ali Sevinik 17 Şubat 2018 at 12:44

?

Cevap

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.