Tiktok Takipçi Satın Al

E-devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Bu makalemizde E-devlet şifresinin nasıl alınacağını sizlere anlattık. Detaylar makalemizin ilerleyen paragraflarında…

E-Devlet Nedir?

Bilgisayarların 2000’li yılların başında kişisel kullanım alanında yaygınlaşması ve teknolojinin ilerlemesi ile eski usul evrak kâğıt işleri yerine dijital ortamdan yapılan işler değere bindi. İlk olarak Finlandiya ve Estonya’da ortaya çıkan devlet işlerinin bir internet sitesi üzerinden yürütülmesi ve bu projenin büyük bir iş yükünü alması ile dünyadaki birçok devlet bu hizmet sistemine geçmiş durumda. Ülkemizde de aynı durum söz konusu olup turkiye.gov.tr adlı adres aracılığı ile e-devlet hizmetine erişim sağlayabilirsiniz. Mahkeme dosyalarınızdan, sigorta primlerinize, askerlik işlerinizden, nüfus işlerine kadar çok geniş bir yelpazede neredeyse tüm devlet işlerinizi tek bir platform üzerinden gerçekleştirebilmektesiniz.


Resmi işlerimizde ihtiyacımız olan tüm resmî belgelerin neredeyse tamamının alınabildiği e-devlet platformu devlet kurumlarındaki yoğunluğu bitirdiği gibi vatandaşların da gereksiz bekleme zaman kayıplarını ortadan kaldırmıştır. E-devlet sistemine giriş yapmak için her vatandaşın T.C. kimlik numarasına göre bir üyelik hesabı düzenlenmiştir. Lakin bu hesabın şifresini almadan sisteme giriş yapmanız mümkün değildir.

E-devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının resmi evrak ve belge işlerini takip edebilmeleri, kurum hizmetlerinden yararlanabilmeleri ve bilgi akışını takip edebilmeleri amacıyla oluşturulan e-devlet platformuna giriş için şifre almaları gerekmektedir. Bu şifre ile tüm devlet kurumlarındaki işlerinizi halledebilir, zamandan kazanabilir ve işlerinizi hızlandırabilirsiniz. Bu şifreleri alabilmek için kimliğiniz ile bulunduğunuz şehirdeki PTT merkezlerine ya da PTT müdürlüklerine müracaat etmeniz yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

E-devlet şifresi almak istediğiniz zaman sizden istenen kimlik ile bilgileriniz ve üyeliğiniz hazır hale getirilip sizden şifre ücreti alınmaktadır. Çok cüzi bir miktar ile alınabilen bu şifre sayesinde ister bilgisayardan ister cep telefonundan e-devlet işlerinizi kolayca halledebilir, çözebilir veya görüntüleyebilirsiniz. PTT merkezine uğramanız yeterli olacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu