Tiktok Takipçi Satın Al

Dünyanın ilk HDMI 2.1 Oyuncu Monitörü: ROG Strix XG43UQ

Dünyanın ilk HDMI 2.1 oyuncu monitörü ROG Strix XG43UQ’un Haziran ayı içerisinde piyasada olması bekleniyor

Dünyanın ilk HDMI 2.1 oyuncu monitörü olan Strix XG43UQ; 43 inç panel, 144 Hz yenileme hızı, 1 ms MPRT ve Display Stream Compression teknolojisi gibi özelliklerle donatıldı.


ASUS Republic of Gamers (ROG), dünyanın ilk HDMI 2.1 oyuncu monitörü olan Strix XG43UQ’yu geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Yeni modelin Haziran ayı içerisinde Türkiye’de piyasaya çıkması bekleniyor. Strix XG43UQ’da 144 Hz’e kadar yenileme hızına ve 1 ms hareketli resim tepki süresine (MPRT) sahip 43 inç boyutunda bir panel kullanılıyor. Modelde ayrıca Display Stream Compression (DSC) teknolojisine yer veriliyor. HDMI 2.1 bağlantı noktası ile oyuncular en yeni konsollarda 4K 120 Hz oyun deneyimi yaşayabiliyor.

Dünyanın ilk HDMI 2.1 Oyuncu Monitörü: ROG Strix XG43UQ

AMD FreeSync Premium Pro teknolojisi HDR görüntülerin akıcı ve gecikmesiz sunulmasını sağlarken, ASUS Çok Düşük Hareket Bulanıklığı Senkronizasyonu (ELMB Sync) ise değişken yenileme hızı teknolojisiyle birlikte çalışarak gölgelenme ve hareket bulanıklığı efektlerini ortadan kaldırıyor ve akıcı bir oynanış sunuyor. Strix XG43UQ, OLED TV’lerden üç kat daha fazla seviyede, 1000 nit maksimum parlaklığa sahip. Çift tonlu siyah beyaz kaplamaya ve tamamen beyaz arka kapağa sahip olan monitör Aura Sync aydınlatma teknolojisi sayesinde Aura özellikli diğer bileşenler ve çevre birimleriyle senkronize ışık efektleri sunabiliyor.

Akıcı ve gerçekçi görüntüler

43 inç Strix XG43UQ’da 144 Hz, 4K (3840 x 2160) panel bulunuyor. AMD FreeSync Premium Pro teknolojisi, saniyede 144 kare hıza kadar son derece akıcı görüntüler oluşturulmasını sağlayabiliyor. Monitörde ayrıca, ELMB ve değişken yenileme hızı teknolojilerini birlikte kullanan ASUS ELMB Sync özelliği bulunuyor. Bu özellik oyunlarda yüksek kare hızlarıyla gölgelenme ve yırtılma olmadan net görüntüler elde edilmesini sağlıyor.

DisplayHDR™ 1000 sertifikalı Yüksek Dinamik Aralık (HDR) teknolojisi ve profesyonel sınıf %90 DCI‑P3 renk gamı ile gerçekçi görüntüler için olağanüstü renkler ve kontrast sunuluyor.

HDMI 2.1 ile yeni nesil oyun deneyimi

HDMI 2.1 ile en yeni konsollarda inanılmaz 4K 120 Hz oyun deneyimi sunmasını yanı sıra Strix XG43UQ’da Otomatik Düşük Gecikme modu da bulunuyor. Bu mod giriş gecikmesini azaltarak 4K TV’lerin yarısı düzeyine getiriyor. Monitördeki değişken yenileme hızı (VRR) teknolojisi yırtılmaların ve kare hızındaki takılmaların önüne geçerken, Display Stream Compression teknolojisi ise görüntü kalitesinde fark edilebilir bir kayıp olmadan ultra yüksek çözünürlüklü video sinyallerini tek bir yüksek hızlı arayüz ile aktarabiliyor.

Dünyanın ilk HDMI 2.1 Oyuncu Monitörü: ROG Strix XG43UQ

Yansıma önleyici panel ve zengin bağlantı seçenekleri

Yansıma önleyici panel aydınlık ortamlarda ekrandakileri daha kolay görmeyi sağlıyor. Bu da film izlerken veya oyun oynarken daha iyi bir kullanıcı deneyimi oluşturuyor. Strix XG43UQ; USB 3.0, HDMI 2.1 ve 2.0, DisplayPort 1.4, ses girişi ve kulaklık jakı gibi geniş bağlantı seçeneklerine sahip. Ürünle birlikte gelen uzaktan kumanda ile kullanıcılar ekran ayarlarını kolayca değiştirebiliyor.Dünyanın ilk HDMI 2.1 Oyuncu Monitörü: ROG Strix XG43UQ Dünyanın ilk HDMI 2.1 Oyuncu Monitörü: ROG Strix XG43UQ

Dünyanın ilk HDMI 2.1 Oyuncu Monitörü: ROG Strix XG43UQ

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu