Tiktok Takipçi Satın Al

Dünyanın En Büyük Robotu Yürümeye Başladı

Dünyanın en büyük robot, Gundam, aldı ilk birkaç adım. Bu, cihaz geliştiricilerinin, Gundam Yokohama’nın videosundan biliniyordu.

Gundam Yokohama’daki araştırmacılar, dünyanın en büyük robotunun ilk kez birden fazla adım atmasını öngördü. Bundan önce cihaz sadece uzuvlarını ve başını hareket ettirebiliyordu. Artık kısa mesafeleri kendi başına gidebiliyor.


Bu robot, 2020 yılında açmak istedikleri Gundam eğlence parkının bir parçası olacak. Tüm yolculuk popüler Gundam anime evreninin etrafında inşa edildi. İnsanların devasa insansı robotların yardımıyla birbirleriyle savaştığı uzak geleceği anlatıyor.

https://youtu.be/E_3UCbE_25M

Daha önce, Gundam Yokohama fabrikası yeni robotun testlerini sunmuştu. Geliştiriciler tarafından yayınlanan bir videoda, robotun dizlerinin üzerine nasıl çöktüğünü, uzuvlarını veya işaret parmağını nasıl kaldırıp indirdiğini görebilirsiniz.

Robotun tasarımı, bu türün tarihindeki en uzun (bölüm sayısına göre) anime Gundam’ın ana karakterinin görünümü ile tamamen örtüşüyor. Robotun hikayesi , Japon Sunrise stüdyosu tarafından üretilen düzinelerce dizi, OVA ve uzun metrajlı filmi bir araya getiriyor . Gundam, Transformers ve diğer popüler animasyon filmlerinin temeli olarak kullanıldı.

Robot, açık kaynaklı Robot İşletim Sistemi (ROS) ve Gazebo simülasyon yazılımı kullanılarak geliştiriliyor. Mühendisler, acemi programcıların cihaz için kendi eylemlerini ve pozlarını geliştirmelerine olanak tanıyan robotun tam ölçekli bir sanal kopyasını zaten sundular.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu