Tiktok Takipçi Satın Al

Apple, Dokunmatik Ekran MacBook Planlıyor

Apple birçok kez dokunmatik ekranlı bir MacBook geliştirmeyi reddetti. Bununla birlikte, dokunmatik ekranlı bir dizüstü bilgisayarın ayrıntılarını veren bir açıklama ile gelen yeni bir patent ortaya çıktı.

ABD’de patent başvurusu yapıldı ve “Cihazlar Arası Etkileşim” kolektif başlığı altına giriyor. Apple ekosisteminde iPhone , iPad ve Mac’leri içeren gelecek nesiller için gelecek bir özellik. Patentte, Cupertino tabanlı teknoloji devi, bir akıllı telefonu ve bir dizüstü bilgisayarın ekranını, her ikisi için de ilgili etiket ve açıklamalarla açıkladı.


Açıklamada görüldüğü gibi, ekranın “aynı zamanda dokunmaya duyarlı bir ekran” olduğunu belirtir ve kullanıcı, çeşitli farklı işlevler ve komutlar için “ekran üzerinden çeşitli parmak girişleri” yapmayı seçebilir.

Dokunmatik ekranlı MacBook mu geliyor?

Daha önce, Apple Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi, şirketin dokunmatik ekranlı bir Mac üretmemeye karar verdiğini söyledi. Bunun ana nedeni, görünüşte bir Mac’in daha erişilebilir “ergonomik”sine karşı çıkan bir elini kaldırmanın zahmetli giriş yönteminden kaynaklanıyordu.

Özellikle, patent aynı zamanda yeni bir çapraz platform işlevselliği ortaya koymaktadır. Tasarımlarda görüldüğü gibi, bir kullanıcı aynı anda iki veya daha fazla Apple cihazı kullanabilir.

Apple, Dokunmatik Ekran MacBook Planlıyor

Bu, kullanıcının bir ekranın belirli içeriğini başka bir kullanıcı üzerinde görüntülemesine olanak tanır. Başka bir deyişle, bir MacBook’ta bir görüntüye bakabilir, ancak iPhone’a da aktarmayı seçebilirsiniz. Bu, birden fazla cihazın ilgili kullanıcıların herhangi birinde depolanan verilere erişmesini sağlar.

Apple, bu patentle olası tüm üsleri kapsamaktadır. Sesli komutla, dokunmatik girişle veya hatta bir cihaz bir başkasının önünde (MacBook’un önünde bir iPhone) tutulduğunda bile erişilebilen yeni bir ekran yansıtma özelliği olan potansiyel bir dokunmatik MacBook‘u ortaya çıkarır. Bununla birlikte, teknolojinin mevcut nesilde hala yeterince sezgisel olmadığını, çünkü zaman alıcı veya güç tüketimiyle verimsiz olabileceğini belirtmektedir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu