Tiktok Takipçi Satın Al

Dogecoin, Elon Musk’ın Kripto Para ile Tesla Satın Alınabilir Tweet’inden Sonra Yükseldi!

Elon Musk'ın Dogecoin'deki tweet'leri meme parasını destekledi ve 2021'de kabaca yüzde 4.000 yükselmesine neden oldu.

Meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin, Tesla şefi Elon Musk’ın elektrikli otomobil üreticisinin bunu mal ödemesi olarak kabul edeceğini söyledikten sonra Cuma günü yükseldi.

Aralık ortasında attığı tweet, Dogecoin’in bu tür kullanımına test bazında izin verileceğini söyleyerek kripto para birimini yüzde 20’den fazla artırdı.


Perakende yatırımcılar arasında popüler olan Dogecoin, Cuma günkü tweet’ten sonra yüzde 18 artışla 0,2 doların üzerine çıktı. Musk’ın “halkın kriptosu” dediği de dahil olmak üzere kripto para birimiyle ilgili tweetleri, mem parasını destekledi ve 2021’de ortalama yüzde 4.000 yükselmesine neden oldu.

Dogecoin, Elon Musk'ın Kripto Para ile Tesla Satın Alınabilir Tweet'inden Sonra Yükseldi!

Tesla ile ilgili diğer haberlerde Musk , 13 Ocak’ta Tesla’nın Hindistan’da “hükümetle hala birçok zorluk üzerinde çalıştığını” tweetledi. Elon Musk, bunu elektrikli otomobillerini ülkede ne zaman piyasaya süreceği sorusuna yanıt olarak söyledi.

Tesla, geçen yıl Hindistan’da ithal otomobil satmaya başlamayı planlamıştı ve piyasaya girmeden önce elektrikli araçlar (EV’ler) üzerindeki ithalat vergilerini düşürmesi için hükümete lobi yapıyor. Ekim ayında taleplerini Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin ofisine taşıdı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu